Wójt o zdaniu radnych: mam to w dupie

  Wójt o zdaniu radnych: mam to w dupie

  Sławomir Wrona

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Drogą w Woli Kurowskiej można było jeździć dwa dni

  Drogą w Woli Kurowskiej można było jeździć dwa dni ©Sławomir Wrona

  "Gazeta Krakowska" uważnie śledzi problem osuwiska w Woli Kurowskiej nad Jeziorem Rożnowskim, które w czerwcu przerwało drogę wojewódzką Nowy Sącz-Gródek. Przez kilka miesięcy nie działo się tam nic, nie licząc badań geologicznych, po których wstępnie wydano wyrok: drogi odbudować się nie da. Wprawdzie zlecono kolejne badanie, ale jego wynik będzie znany dopiero za kilka miesięcy.
  Drogą w Woli Kurowskiej można było jeździć dwa dni

  Drogą w Woli Kurowskiej można było jeździć dwa dni ©Sławomir Wrona

  Mieszkańcy gminy Gródek, którzy tą drogą od lat dojeżdżali do pracy czy szkół w Nowym Sączu, szukali pomocy, gdzie się tylko da. Zarzucali urzędnikom, że zapomnieli o ich problemie, a tymczasem po zerwaniu drogi karetka do Gródka jedzie 35 minut i zdarzył się już jeden zgon.

  Wójt Chełmca Bernard Stawiarski postanowił wziąć sprawę we własne ręce. Przed dwoma tygodniami zapowiedział, że gmina sama odbuduje zniszczony fragment drogi.
  Obietnica wywołała entuzjazm mieszkańców. Wójt nie czekał na uzgodnienia i w trzy dni zbudował przejazd, wcinając się w zbocze góry. W ostatnią sobotę, z lampką szampana w dłoni, otwierano bitą, wysypaną kamieniem drogę. Wójt Stawiarski zapewniał, że problemy się skończyły.

  Okazało się, że jest odwrotnie. Już w poniedziałek droga została ponownie zamknięta, a Zarząd Dróg Wojewódzkich oskarżył wójta o łamanie prawa. Dzieło Stawiarskiego skrytykowali też geolodzy, którzy twierdzą, że teraz trudniej będzie im prowadzić badania. Opozycja zarzuciła mu, że wszystko to zrobił dla poklasku przed wyborami.
  1 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo