Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybieramy przyjazne ogrzewanie [NAJCZĘSTSZE PYTANIA]

(JM)
ARC/DZ
Mieszkańcy Krakowa mogą starać się nie tylko o dotacje na likwidację pieców opalanych węglem, ale także na podłączenie do ich mieszkań ciepłej wody użytkowej. Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Na jakie inwestycje może być udzielana dotacja celowa?

Dotacja ta udzielana jest na likwidację palenisk węglowych, czyli zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ekologiczne: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, założenie ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego, a także na instalację odnawialnych źródeł energii oraz podłączenie ciepłej wody użytkowej.

Kto może ubiegać się o dotację?

O dotacje mogą ubiegać się osoby fizyczne i osoby prawne, w tym spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, instytucje publiczne, przedsiębiorcy i inne podmioty. W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa można ubiegać się o dotację wyłącznie na inwestycje realizowane w nieruchomościach zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta Krakowa.

Na jakie korzyści można liczyć w przypadku podłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej?

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie wykona na własny koszt dokumentację techniczną przyłącza i węzła cieplnego oraz podłączy budynek do miejskiej sieci ciepłowniczej poprzez budowę przyłącza i węzła cieplnego.

Czy producenci ciepła zapewniają dodatkowe wsparcie finansowe?

EDF Polska SA i Elektrownia Skawina SA dofinansują budowę wewnętrznej instalacji grzewczej i instalacji centralnej ciepłej wody, przyznając tym, którzy pierwsi przystąpią do programu, wsparcie finansowe w wysokości do 275 zł/kW mocy projektowej instalacji centralnego ogrzewania i 250 zł/kW mocy projektowej instalacji ciepłej wody użytkowej.
Jest to dodatkowe wsparcie dla tych, którzy chcą walczyć z krakowskim smogiem.

Gdzie należy składać wnioski o dotację?

Wnioski o dotacje można składać w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3/4 oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańców UMK na osiedlu Zgody 2. Można je również przesłać pocztą na adres: Wydział Kształtowania Środowiska UMK, 31-949 Kraków, os. Zgody 2. Wzór wniosku wraz z wykazem wymaganych załączników jest dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska