https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory w Krakowie. Tomasz Leśniak liczy na drugą turę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Rąpalski
Swoich kandydatów do rady miasta przedstawił Tomasz Leśniak z komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom. To głównie ludzie młodzi.

- Wystartuje 31 kobiet i 33 mężczyzn, średnia wieku to 32 lata - zachwala swoich kandydatów Leśniak, lider KPI. Sam wierzy w to, że zmierzy się z faworytem rywalizacji - Jackiem Majchrowskim, w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Do rady liczy wprowadzić co najmniej pięciu radnych. - Mieszkańcy dobrze przyjmują nasz program. Mam nadzieję na drugą turę wyborów - mówi Tomasz Leśniak. - Licze też na dobry wynik do rady miasta, bo nasi kandydaci od lat angażują się w sprawy lokalne i są rozpoznawalni - dodaje. To m.in. ludzie, którzy protestują przeciw budowie trasy wolbromskiej, stawianiu bloków obok fortu Bronowice, czy też zabudowie w okolicy Zakrzówka.

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 25

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Greg
a pokaż jakiegokolwiek kandydata który nie wali populizmem? jeśli wierzysz komukolwiek przed wyborami to jesteś frajerem pierwszej klasy
T
Tomii
Zadufani w sobie ekoterroryści, poplecznicy Marksa, demagodzy, skrajni feminiści i dżenderyści - którzy de facto w głębokim poważaniu mają głos ludu ( brak igrzysk - ok, tak chcieliśmy, metro - chcecie, no to oka, ale MY nie chcemy) . Komuna pełną krasą, osłaniająca się populistycznymi hasełkami. Nie, dziękuję. Skrajnego lewactwa w Krakowie nie potrzebujemy i nie chcemy. Prosimy natomiast o zaprzestanie używania nazwy KPI i przemianowanie go na rzeczywistą nazwę - Partia Zielonych.
j
ja
1. możecie dopisać ile będzie kosztował/przyniesie zysku każdy z punktów? Bo albo mi się wydaje, albo trzeba podwoić podatki, żeby to wszystko zrobić.
2. Ściąganie inwestorów z pkt 20, przez nałożenie na nich podatków z pkt 18?
3. Kto wam to pisał? Przedszkolak z placówki im. Marksa i Engelsa?
.
Szkolnictwem zajmuje się państwo, które zdziera z nas na to kasę niemałą, a nie oszukujmy się jakość kształcenia jest tragiczna. Więc mało tego dorzucę jeszcze pieniążki z budżetu obywatelskiego? Do tej pory zostało wydane 2,5 mln zł na dodatkowy angielski dla dzieci w szkołach ! Reformą szkolnictwa zajmuje się państwo a nie miasto, tak samo uzębienia u dzieci, ku**a nie interesuje mnie to, że nie chce się rodzicowi zabrać dziecka do dentysty na badanie, albo przypilnowanie czy synek/córeczka umyło ząbki rano i wieczorem. Ale masz rację, zdychajmy w smogu, w zakorkowanym mieście, ale nasze dzieci będą miały ładne ząbki:/
k
krk
Jaki chamskie dyskredytowanie??? Człowieku opamiętaj się. Kogo tu obraziłem? WRacając-ja również znam ich program (nie trzeba zachęcać mnie do lektury). Co do szybkiego tramwaju to wybacz (i nie obraź się oczywiście) ale to jest tylko wydawanie pieniędzy na coś co i tak nie wydoli w tym mieście-tu konieczne jest rozwiązanie "globalne", które pozwoli DIAMETRALNIE zmienić sposób myślenia Krakowian na temat poruszania się po mieście (a co za tym idzie ograniczenie spalin itd itd - zalecam lekturę...). PS.Dlaczego mam głosować na Majchrowskiego??? Nigdy na niego nie głosowałem, skąd ta teza? (chamskie dyskredytowanie może...).
L
Lewicy już dziękujemy
Tylko, że w Krakowie mamy już dość lewicy... Lewica wyhodowała sobie zbyt wielu wyborców, zbyt wielu jest najbiedniejszych. Teraz trzeba pomóc tym bogatym, aby to ich było jak najwięcej.
s
s.
Akurat ich postulaty są najrealniejsze ze wszystkich. Może nie są do końca tym, czego sobie życzysz, ale są realizowalne. A Majchrowski obieca gwiazdkę z nieba, a potem będzie tak samo jak z pakietem dla Huty za spalarnię.
m
mieszkaniec - krakowianin
Rozsądek w połączeniu z młodym wiekiem - to dla mnie atut . Znam program transportowy KPI i będę na nich glosował . A pana Krk zachecam do lektury , a poza tym może głosować na Majchrowskiego , bez chamskiego dyskredytowania innych kandydató w.
k
krk
I tu Panie Leśniak straciłeś Pan najwięcej głosów... a miałeś szanse kilka procent zyskać promowaniem metra. A tak to jak zwykle "nie da się", blokowanie wszystkiego (trasa wolbromska itd.), najlepiej to rowerowa masa krytyczna codziennie, jakieś populistyczne bzdety. Przepadłeś Pan. Ulepcie se lepianki pod miastem i tam mieszkajcie- miasto to metropolia która powinna się rozwijać, z głową oczywiście ale jednak a blokowanie kolejnych rozwiązań dla tego miasta (szczególnie komunikacyjnych) to dramat - powtarzam: zbudujcie sobie szałasy poza miastem...
k
kraków
piękny komitet - sami młodzi - młodzi lewacy i geje
chyba by mieszkańców pokręciło że ten gość dostanie więcej niz 1%, mam nadzieję że nikt nie popełni tej pomyłki
A
Antysocjalista
Ale śmierdzi socjalizmem ideowych, fuj. I znowu te g******, ale i biedne ludzie nie mają na kogo głosować. Z braku informacji zgaduję, że Berkowicz się wycofał/zniknął?
R
Roma
Kraków jeszcze nie gotowy na Prezydenta Geja z zepsutymi zębami
M
Mieszkańcy Krakowa
Mieszkańcy Krakowa decydują sami. Przyszłość Krakowa: DACH NAD GŁOWĄ dla każdego obywatela miasta, WYKSZTALCENIE w kierunku indywidualnych zdolności OPIEKA ZDROWOTNA bezwarunkowa dla wszystkich/WSZYSTKO ZGODNIE Z KONSTYTUCJĄ/

Program wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów oraz kandydata na prezydenta miasta Krakowa Graniwida Sikorskiego.

Programem jest taki rozwój Krakowa który zapewni dobre miejsce do mieszkania jego mieszkańcom. Celem jest społeczny charakter władzy uchwałodawczej i wybór Prezydenta realizującego te cele.
1.Skupienie się na podstawowych potrzebach, takich jak praca, mieszkanie, służba zdrowia, edukacja:
2.Przywrócenie należnej roli Radzie Miasta Krakowa. Każdy projekt Uchwał winien być opiniowany przez Komisję Rady, oraz konsultowany przez czynniki społeczne.
3.Zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Krakowa poprzez utworzenie stanowiska Z-cy Prezydenta ds. Polityki Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Mieszkalnictwa i Budownictwa Komunalnego kosztem połączenia stanowisk Z-cy Prezydenta ds. Edukacji i Kultury. Celem jest skupienie zadań i odpowiedzialności w tym zakresie.
4.Utworzenie stanowiska pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. rewitalizacji i rozwoju Nowej Huty /Nowego Krakowa/.
5.Domaganie się od władz państwowych urealnienia zaniżonych dotacji i subwencji na zadania zlecone i realizowane przez Miasto.
6.Natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży gruntów znajdujących się w posiadaniu miasta.
7.Prowadzenie polityki społecznej faktycznie przeciwdziałającego bezrobociu, wykluczenia społecznego i bezdomności.
8.Realizowanie polityki mieszkaniowej i zapobiegania bezdomności, zgodnie z propozycjami strony społecznej „Okrągłego Stołu Mieszkaniowego”.
zatrzymanie eksmisji z kamienic będących od dziesięcioleci własnością
Skarbu Państwa/Miasta i rozbieranych pomiędzy sobą przez najwyższych
urzędników bezprawnie na podstawie podstawianych fałszywych
dokumentów, weryfikacja tych dokumentów i utworzenie Spółdzielni
komunalnych z zastosowaniem istniejącego prawa zasiedzenia i pierwokupu
przez długoletnich mieszkańców. Miasto przejmuje wszystkie pustostany
niezamieszkałe powyżej 20 lat z przeznaczeniem dla młodych rodzin lub
samotnych jako pierwsze mieszkanie mieszkańców Krakowa.
9.Utworzenie Miejskiego Banku Kraków, którego właścicielami są udziałowcy posiadający depozyty. Udziałowcy będą zwolnieni od podatków w przypadku inwestycji tego banku w lokalne biznesy Województwa Małopolskiego. Gwarantem udziałów jest miasto zabezpieczające posiadaczy udziałów z majątku kamienic komunalnych skupionych w spółdzielniach pod kontrolą wszystkich posiadaczy udziałów niezależnie od ich wysokości. W ten sposób poprzez powstawanie nowych inwestycji rynek pracy w Województwie Małopolskim znacznie się zwiększy
a dochody ludności automatycznie wzrosną.
10.Wyeliminowanie patologii powodującej wykluczenie i bezdomność poprzez:
uzdrowienie sytuacji mieszkaniowej dla zasiedziałych obywateli miasta, Budownictwo komunalne na terenach Gminy które pozostały dla zabudowy.
11.Weryfikacja programów i kontrola środków unijnych przeznaczonych na zabezpieczenie mieszkań dla młodych małżeństw na odpowiednich warunkach i dla wszystkich obywateli naszego miasta.
Realizacja tego rozliczana przez społeczne komisje składające się z profesjonalistów i
wszystkich zainteresowanych. Doprowadzenie do przejrzystości działań publicznych.
M
Mieszkańcy Krakowa
12.Wprowadzenie nadzwyczajnych egzaminów państwowych dla obejmowania
odpowiedzialnych stanowisk urzędniczych powiązanych z realną odpowiedzialnością karną za łamanie przepisów prawa.
13.zgodność inwestycji ze środowiskiem - pełna harmonia i balans przemysłu i przyrody.
14.Realizowanie polityki ochrony środowiska oraz jakości życia mieszkańców poprzez zwiększenie ilości terenów zielonych, parków miejskich, program sadzenia drzew szlachetnych, rozwój parków o charakterze leśnym / Lasek Łęgowski, Lasek Mogilski, Borek Fałęcki, Las na Pasterniku. Pełna ochrona środowiska naturalnego Zakrzówka, Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, ochrona terenów zielonych w Podgórkach Tynieckich i Parku Jerzmanowskiego.
Wykorzystanie i ochrona przyrodnicza wybrzeży Wisły, Dłubni, Białuchy,
Wilgi i Rudawy, zalewów Bagry, Staw Płaszowski i Staw na Dąbiu oraz
terenów zielonych w Śródmieściu i innych dzielnicach Krakowa.
Odwoływanie się do ekspertów uczelni co do zagospodarowania i utrzymania terenów
zielonych / Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, AWF i AGH/.
Zwiększenie ilości ławek umożliwiających odpoczynek.
15.Popieranie kultury oraz bibliotek publicznych jako ośrodków kultury oraz zwiększenie programów informatyzacji oraz pomoc mieszkańcom w opanowaniu Internetu.
16.Zwiększenie programów zdrowotnych realizowanych przez Gminę Kraków.
17.Zwiększenie wpływu na koszty ogrzewania i zanieczyszczenia powietrza poprzez rozwój sieci ciepłowniczej i przejęcie kontroli nad elektrociepłownią Łęg.
18.Od usług, handlu i przemysłu które znajduje się na terenie miasta Krakowa a zwłaszcza z obcym kapitałem odprowadzenie miastu należnego podatku.
19.Likwidacja niskiej emisji dymów z pieców węglowych w Śródmieściu Krakowa, miasto dofinansuje doprowadzenie linii MPC do kamienic i domów. Wystąpienie o fundusze europejskie na ochronę środowiska.
20.Ściąganie inwestorów umożliwiających znalezienie lepszej pracy, tworzenie warunków dla rozwoju biznesu zarówno małego, średniego jak i dużego. Kreowanie przez Gminę nowych miejsc pracy poprzez realizowanie inwestycji.
21.Zorganizowanie sezonowych robót publicznych /sprzątanie miasta, utrzymanie zieleni i nadzorowanie placów zabaw dla dzieci a szczególnie boisk szkolnych/. Wspieranie inicjatywy indywidualnych i zbiorowych mieszkańców co do robót zarobkowych.
22.Przejrzystością inwestycji i udział mieszkańców w projektach porządkiem podziału funduszy wg ważności i potrzeb inwestycji :
udrożnienie Krakowa i budowa parkingów.
23.Więcej konsultacji gminy z mieszkańcami co do planu zagospodarowania Krakowa w terenie. Lepsze przygotowanie placów zabaw dla dzieci i młodzieży.
24.Rozwój komunikacji publicznej i ścieżek rowerowych.
25.Jednolity bilet roczny dla mieszkańców Krakowa komunikacji miejskiej.
26.Remonty chodników i dróg osiedlowych.
27.Przywrócenie w szkołach stołówek.
28.Wnioskowanie o urzędowe wyznaczenie terminu remontu elewacji , szczególnie w śródmieściu i graniczących ze śródmieściem dzielnicach.
29.Opieka nad emerytami, rencistami i osobami niepełnosprawnymi poprzez:
kreowanie dla nich nowych miejsc pracy, zapewnienie udziału w życiu
społecznym i kulturalnym miasta, zapewnienie im lepszej opieki zdrowotnej i
faktycznego dostępu do usług publicznych.
30.Likwidacja Straży Miejskiej i zwiększenie pieszych patroli Policji przez całą dobę.
31.Likwidacja Rad Dzielnic, na to miejsce społeczne komitety osiedlowe.

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Obrona Praw Emerytów Rencistów Lokatorów - Graniwid Sikorski e-maile [email protected]
Tel. 604-489-954
G
Gds
Bezzębną siłą roboczą... Bo bezczelna juz jest...
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska