Rusiń-Ski, Sękowa Ski, Marek Grzegorczyk ze szkoły narciarskiej RyterSki, szkoła narciarska Jaworki, a także „Śnieżne trasy przez lasy” - oto zwycięzcy naszego plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski 2016/2017 - Bezpiecznie i rozważnie”.
W konkursie wzięło udział 11 dużych i 43 małe stacje narciarskie, 11 szkół i 14 instruktorów, a także - po raz pierwszy w naszym konkursie - 14 tras dla tych, którzy lubią biegać na nartach.
- Jesteśmy w Małopolsce, najpiękniejszym, najcudowniejszym miejscu Polski. Takich bogactw, jakimi obdarzyła nas natura, nie ma żaden inny region. W zimie każdy znajdzie tu miejsce do fantastycznego wypoczynku, ale też idealne warunki do jazdy na nartach. Za to wszystko Wam dziękujemy - mówił Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, a także prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
- Cieszymy się, że nasz wysiłek został dostrzeżony i doceniony. Dziękujemy za wszystkie głosy - zgodnie podkreślali wczoraj laureaci i wyróżnieni. Na zaśnieżonym stoku stacji narciarskiej Czarny Groń Ski Centrum w Rzykach odbierali dyplomy i specjalne tablice, a laureat Grand Prix - stacja Rusiń-Ski z Bukowiny Tatrzańskiej - otrzymała tradycyjną statuetkę. - Choć nie był to łatwy sezon, to jednak należy uznać go za bardzo udany. Narciarze mieli dobre i bardzo dobre warunki do jazdy - podkreślali właściciele stacji.
Wtórował im gospodarz wczorajszego spotkania. - Ten sezon należał do wyjątkowo udanych, nie tylko w naszej, ale także w wielu innych stacjach. Rozpoczął się już w listopadzie... - przypomniał Sławomir Rusinek, właściciel ośrodka Czarny Groń. - Nasza stacja położona jest na północnych stokach Beskidu Małego. Dzięki temu gwarantujemy śnieg aż do późnej wiosny. Przed nami prawdopodobnie jeszcze parę tygodni zimy - dodał z uśmiechem.
- To był wyjątkowy sezon – podkreślił również Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Rozpoczęty na stacji Master-Ski w Tyliczu sezon okazał się rekordowy, także dzięki temu, że branża turystyczna, jest coraz lepiej przygotowana na przyjęcie wszystkich gości. Poza atrakcjami narciarskimi na turystów czekała też bogata oferta apres-ski, możliwość wypoczynku w termach, smakowania regionalnych przysmaków w karczmach, tworzących Małopolską Trasę Smakoszy - zaznaczył.
- Rozstrzygnięcie plebiscytu na „Najlepszą Stację Narciarską Małopolski” tradycyjnie kończy sezon zimowy w Małopolsce. W tym roku, to jednak nie koniec, bowiem szusować można jeszcze w wielu miejscach, a na Kasprowym Wierchu, jak mówią górale, jeździć można do połowy maja – przypomniał dyrektor Mierniczak.
Organizatorami konkursu są „Gazeta Krakowska” i samorząd województwa małopolskiego, przy współpracy Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Radia Kraków. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawował Jacek Krupa, marszałek Małopolski.
Najlepsi w 2016/2017
Duże stacje narciarskie
Laureat:
Rusiń-Ski
Wyróżnienia:
Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla
Kotelnica Białczańska
Małe stacje narciarskie
Laureat:
Sękowa Ski
Wyróżnienia:
Czarna Góra Koziniec Ski
OSiR Małastów
Szkoły narciarskie
Laureat:
Jaworki
Wyróżnienia:
RyterSki
Świstak
Instruktorzy narciarstwa
Laureat:
Marek Grzegorczyk - szkoła RyterSki
Wyróżnienia:
Anna Sławecka - szkoła RyterSki
Anna Sutor - szkoła Beskid Spytkowice
Trasy biegowe
Laureat:
Śnieżne trasy przez lasy - gmina Sękowa
Wyróżnienia:
Trasa narciarstwa biegowego w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju
Trasa narciarstwa biegowego w Ptaszkowej
Trasa narciarstwa biegowego na szczycie Kotelnicy
Specjalne wyróżnienia
Długa Polana - Stacja najlepiej dbająca o bezpieczeństwo na stoku
Czorsztyn-Ski - Stacja przyjazna rodzinie
Kotelnica Białczańska - Stacja z najlepszą ofertą po zejściu ze stoku - coś więcej niż narty
Kotelnica Białczańska - Stacja konsekwentnie poszerzająca ofertę
Ptaszkowa - trasy narciarstwa biegowego - Inwestycja narciarska roku 2016