MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wygrany sparing Cracovii z Podbeskidziem [ZDJĘCIA]

W pierwszym meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań do sezonu piłkarze Cracovii pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:0).

Gole dla krakowskiego zespołu strzelali nowi piłkarze: Dariusz Zjawiński w 1 minucie oraz Mateusz Cetnarski w 25. Dla gości Kołodziej w 53 min.

Był to udany debiut trenera Roberta Podolińskiego, który po raz pierwszy prowadził Cracovię w oficjalnym meczu. Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowiec wprowadził nowe ustawienie zespołu: 1 - 3 - 5 - 2. Piłkarze szybko zrozumieli nowa taktykę, a jak ryba w wodzie czuł się w niej Zjawiński, który wraz z trenerem przyszedł do Cracovii z Dolcanu Ząbki. Nowy napastnik "Pasów" już w 1 minucie zdobył gola, wykorzystując podanie Denissa Rakelsa.

W I połowie krakowianom gra bardzo dobrze się układała, świetnie funkcjonował środek pola. Drugiego gola precyzyjnym strzałem zdobył Cetnarski. Po przerwie w krakowskim zespole nastąpiło wiele zmian, co odbiło się i na grze i na wyniku. Kontaktowego gola zdobył ładnym strzałem tuż przy słupku Dariusz Kołodziej.

W Cracovii z różnych przyczyn zabrakło kilku zawodników: Pilarza, Nowaka, Dudzica, Mrozika, Rymaniaka, Szeligi, Kapustki czy Szewczyka. Senegalczyk Dialiba ma pojawić się w Krakowie we wtorek. wciąż nie wyjaśniła się sprawa przyszłości w Cracovii Rakelsa, Perdijicia i Strausa.

- Najpierw rozmowa z panem profesorem Filipiakiem, a potem komunikat do mediów - stwierdził trener Podoliński. - Rakels może być dobra alternatywą, zwłaszcza, gdy niezdolny na razie do gry jest Nowak. Straus to bardzo dobry piłkarz. Co do naszej gry, to w I połowie bardzo dobrze to wyglądało, mam inteligentnych piłkarzy i szybko pojęli nowy system, nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko.

Kolejny mecz kontrolny krakowianie rozegrają w przyszłą sobotę w Krakowie, a ich rywalem będzie Ruch Chorzów.

Cracovia
wystąpiła w następującym składzie: Stępniowski (46 Perdijić) - Żytko, Mikulić (46 Horoszkiewicz), Marciniak (82 Pająk) - Nykiel (61 Zejdler, 68 Wawrzynkiewicz), Budziński (74 Kłusek), Dąbrowski (46 Straus), Cetnarski (46 Steblecki), Zejdler (46 Jaroszyński) - Rakels (46 Kita), Zjawiński (61 Rakels, 86 Duszyk).

Podbeskidzie, I połowa: Zajac - Górkiewicz, Pietrasiak, Grzelak - Chmiel, Sloboda, Lenartowski, Bartlewski, Malinowski - Cisse. II połowa: Pesković - Kupczak, Byrtek, Konieczny, Tomasik - Sokołowski, Kołodziej, Trochim, Okińczyc, Śpiączka, - Janeczko.

WEŹ UDZIAŁ W QUIZIE "CZY JESTEŚ PRAWDZIWYM KRAKUSEM?"