Targi Młodej Sztuki, organizowane przez Przestrzeń Młodej Sztuki, mają na celu wsparcie twórców sztuki współczesnej. Wydarzenie odbywa się pod Wawelem cyklicznie, z udziałem artystów z Krakowa i innych miast Polski.
Podczas świątecznej edycji Targów Młodej Sztuki można zakupić dzieła od 60 twórców z całej Polski. To miejsce, gdzie sztuka jest „na wyciągnięcie ręki”. Na targach są oryginalne obrazy, rzeźby, grafiki, plakaty, fotografie i wiele innych form sztuki. więcej, a ceny zaczynają się już od kilku złotych (np. za naklejkę), a sięga tysięcy złotych za unikatowe dzieła. Słowem – każdy znajdzie tu coś dla siebie (lub na prezent).

W ramach tarów funkcjonują też bar i przestrzeń relaksu - idealne miejsce na odpoczynek, rozmowę z artystami i przemyślenie zakupów. To również ważne miejsce, bo jak wyjaśniają autorzy projektu: goście targów mogą odkrywać nowe dzieła i poznawać osobiście ich twórców, a artyści oprócz prezentacji własnego dorobku artystycznego zyskują niepowtarzalną okazję, aby znaleźć prawdziwych fanów, przetestować swoje kreatywne pomysły i zebrać opinie. W ten sposób tworzy się najbardziej demokratyczna forma kreowania wspólnej krakowskiej kultury – społeczność.
Czytaj także
Targi Młodej Sztuki, nad którymi patronat medialny sprawuje „Dziennik Polski” rozpoczęły się w sobotę, a w niedzielę (15 grudnia) zaplanowano je w godz. 11-18. Scenerią wydarzenia jest Klub Poczta Główna przy ul. Westerplatte 20. Wstęp na targi jest po raz pierwszy płatny. Kosztuje 13 zł – dla osób w wieku 26–60 lat. Natomiast wszyscy mający mniej niż 26 lat lub 60+ wejdą na targi za darmo.
- Jeśli ta nowa formuła płatnych biletów się sprawdzi, planujemy zrealizować Targi Młodej Sztuki w każdym większym mieście w Polsce. To dla nas kluczowy krok, który może otworzyć drogę do jeszcze większych możliwości, a jednocześnie pomóc w promowaniu sztuki młodych twórców w całym kraju - mówi Gleb Andreev, pomysłodawca Targów Młodej Sztuki.