MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wymiana kadr w Krakowie. Ekipa Jacka Majchrowskiego się wykrusza. Po 15 latach Krzysztof Kowal przestanie być dyrektorem ZIS

Małgorzata Mrowiec
Małgorzata Mrowiec
Krzysztof Kowal (z prawej) żegna się z funkcją dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej. Tutaj na zdjęciu z 2022 roku, z Nikolą Grbiciem, trenerem polskiej reprezentacji siatkarzy
Krzysztof Kowal (z prawej) żegna się z funkcją dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej. Tutaj na zdjęciu z 2022 roku, z Nikolą Grbiciem, trenerem polskiej reprezentacji siatkarzy Andrzej Banaś
To będzie zmiana kadrowa po ponad 15 latach: jak się dowiedzieliśmy, Krzysztof Kowal, dotychczasowy dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, żegna się z tym stanowiskiem. Informację potwierdza rzeczniczka prezydenta miasta. - Rzeczywiście, panowie: prezydent i dyrektor Kowal widzieli się i podziękowali sobie dzisiaj za współpracę - mówi Monika Chylaszek. Będą też inne zmiany na stanowiskach dyrektorskich - w krakowskim magistracie. Kilka osób przechodzi na emeryturę.

ZIS był jedną z najważniejszych miejskich spółek w erze Jacka Majchrowskiego. Jako dyrektor Krzysztof Kowal odpowiadał przez minione lata za budowę i modernizację infrastruktury sportowo-rekreacyjnej miasta, utrzymanie istniejącej bazy, a także organizację imprez sportowych.

- Pan prezydent przekazał panu dyrektorowi, że dziękuje mu za to, co zrobił dla sportu, że docenia to, ile zostało w mieście wybudowane w tej dziedzinie, jak do tej pory ZIS był zarządzany. Natomiast pan prezydent przedstawiał w kampanii swoją wizję dotyczącą zarządzania sportem, więc będzie szukał osoby, która tę jego wizję będzie realizować - powiedziała nam w piątek rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek.

Rzeczniczka dodała, że decyzje zapadały dzisiaj (piątek 24 maja) i na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić dyrektora Kowala na tym stanowisku. W ZIS w piątek pojawił się wiceprezydent Łukasz Sęk i rozmawiał z wicedyrektorami, by omówić bieżącą sytuację.

Krzysztof Kowal to długoletni dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie - pełnił tę funkcję od 10 października 2008 roku. Wcześniej z kolei przez wiele lat pracował na innych kierowniczych stanowiskach w administracji państwowej i samorządowej - m.in. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, a także m.in. w Wiśle Kraków SSA. W latach 2003-2006 był dyrektorem Zarządu Gospodarki Komunalnej w Krakowie, a w latach 2006-2008 - dyrektorem Krakowskiego Zarządu Komunalnego. "Absolwent Politechniki Krakowskiej, na której ukończył studia wyższe (specjalizacja Systemy i Urządzenia Energetyczne) i studia podyplomowe (Szkoła Biznesu - tytuł MBA) na Wydziale Mechanicznym. Posiada świadectwo nadania licencji zawodowej zarządcy nieruchomości" - czytamy też na stronie internetowej ZIS.

Wieloletnia dyrektor krakowskiego magistratu też odchodzi

Ze stanowiskiem żegnają się teraz, niedługo po wyborach i zmianie prezydenta miasta, również niektóre z dyrektorek w Urzędzie Miasta. Wydziałem Skarbu Miasta nie będzie już kierować Marta Witkowicz, Wydziałem Geodezji - Maria Kolińska, a dyrektorem magistratu przestaje być Marta Nowak. Przy czym w przypadku tych osób pożegnanie z urzędem wiąże się z przejściem na emeryturę.

- Panie przechodzą na emeryturę, już nawet było oficjalne pożegnanie. Są w wieku emerytalnym i kończyły pracę równo z kadencją prezydenta. W maju są na urlopach - mówi Monika Chylaszek, dodając, że nie są to nagłe, gwałtowne odejścia.

Wydziałami, z których odchodzą szefowe, zarządzają na razie zastępcy. Jeszcze nie wiadomo, kto zastąpi dotychczasowe dyrektorki.

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wymiana kadr w Krakowie. Ekipa Jacka Majchrowskiego się wykrusza. Po 15 latach Krzysztof Kowal przestanie być dyrektorem ZIS - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska