Wypowiedzi abpa Jędraszewskiego, o których usłyszał kraj

padZaktualizowano 
Zobacz jakimi wypowiedziami "zasłynął" arcybiskup Adam Wojnar
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Często w homiliach zdarza mu się komentować obecną sytuację polityczną, nie stroni także o mocnych słów. Jego opinie mają swoich zwolenników i przeciwników. Przypominamy te, które rozpętywały dyskusje w mediach, nie tylko społecznościowych

Zobacz także:

Kraków przed II wojną światową. Tak żyli krakowianie, zanim ...

Czytaj także

WIDEO: ZAKAZ WSTĘPU

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
j
2019-08-12T13:47:19 02:00, franz:

wracaj, betonie, do swojej Pyrlandii.

glupi jestes franz twoja pyrlandia za niedlugo przestanie istniec

k
ku
2019-08-12T10:41:55 02:00, obywatel EU:

ma racje ,a przez ich agresje to PiS wygra wysoka...bo sa jeszcze normalni polacy i bronmy tego,przeciez zachod sie konczy.

2019-08-12T17:32:02 02:00, Gosc:

Kończy to się kościół bo już nie ma kogo atakować, koniec ciemnogrodu.

Zachód kwitnie, wystarczy pojechać, większość ludzi emigruje

najpierw lgtb potem akceptacja pedofili tak jak w holandi zachod europy to dno mieszkam tu i moge to stwierdzic zero zasad moralnych tylko kasa syf syf syf

s
st
2019-08-12T18:45:19 02:00, Gość:

do zycia w zgodzie z większością przykazań nie potrzebuję homofoba na kardynalskim stolcu

za kilkanascie lat jak wymrze pokolenie dzisiejszych 70 latków koscioły beda swiecic pustkami - to swoista zasługa jedraszewskiego i jemu podobnych

on krytykuje ideologie nie ludzi ta ideologia to czysty komunizm

t
t
2019-08-09T16:04:48 02:00, poli:

Te wypowiedzi nie są kontrowersyjne, one są jednoznacznie ochydne.

2019-08-09T18:01:01 02:00, Gość:

Jezeli jestes przybylym z wiochy intelektualista, europejczykiem i obronca konstytucji, to masz swietne pioro. My w Krakowie " ohydne " np.blokowiska piszemy przez samo h.

2019-08-09T18:41:35 02:00, poli:

Ojej, faktycznie! Wypowiedzi pana Jędraszewskiego są ohydne i stanowią obrazę dla intelektu. Ten pan to prostak, który zrządzeniem losu zasiadł na stanowisku i sieje zgorszenie oraz demoralizuje społeczeństwo. Nikt porządny temu panu ręki nie podaje. Już nawet nie tylko osoby o poglądach liberalnych, ale nawet niektórzy mniej pryncypialni nacjonaliści zauważyli, że te wypowiedzi są niechrześcijańskie.

No tak właśnie! Niechrześcijańskie! Polscy ultrakatolicy z swoim zacietrzewieniu nie zauważają, że coraz częściej dla poparcia swoich chorych poglądów muszą cytować nie nowy, lecz stary testament. Cóż za ironia losu, to akurat ta księga, którą mają wspólną z Żydami i muzułmanami. :D

2019-08-12T13:55:41 02:00, Gość:

Co za brednie.

jestes zaslepiony ideologia lgtb to jest komunizm

j
jur

zgadzam sie z biskupem jedraszewskim powinno sie zwalczac ideologie lgtb

G
Gość

do zycia w zgodzie z większością przykazań nie potrzebuję homofoba na kardynalskim stolcu

za kilkanascie lat jak wymrze pokolenie dzisiejszych 70 latków koscioły beda swiecic pustkami - to swoista zasługa jedraszewskiego i jemu podobnych

F
Fredi
2019-08-12T10:39:52 02:00, felek:

Obrońca pedała Paetza atakuje innych pedałów. Jaja.

Jasna sprawa, swoich trzeba chronić, dzieciolubstwo tuszować

G
Gosc
2019-08-12T10:41:55 02:00, obywatel EU:

ma racje ,a przez ich agresje to PiS wygra wysoka...bo sa jeszcze normalni polacy i bronmy tego,przeciez zachod sie konczy.

Kończy to się kościół bo już nie ma kogo atakować, koniec ciemnogrodu.

Zachód kwitnie, wystarczy pojechać, większość ludzi emigruje

G
Gregory
2019-08-12T14:06:04 02:00, grzeg:

Jak widac, zalosne dziennikarzyny konsekwentnie atakuja Arcybiskupa. Kazali wam wykonywac te brudna robote? Ile za to placa? Wspolczuje.

TAK dla abp. Marka! Dziekuje i popieram.

Idź do piekła popaprancu.

F
Fred

Facet chodzący w sukience wbrew naturze wypowiada się o tematach które miał zostawić w szatni idąc oddając się tylko Bogu.

Dziwne ... Przecież większość księży to cieplarki, reszta na kochanki a jeszcze jest grupa dziecięca i parę procent tych co zostało z masturbacją.

G
Gość

tak naprawdę czego broni, bo ci co mieli dobro ludzi i Koscioła na celu mają zakaz wypowiedzi np. Boniecki, Lemański lub odeszli z Kościoła po długoletniej posłudze zrażeni zakłamaniem

g
grzeg

Jak widac, zalosne dziennikarzyny konsekwentnie atakuja Arcybiskupa. Kazali wam wykonywac te brudna robote? Ile za to placa? Wspolczuje.

TAK dla abp. Marka! Dziekuje i popieram.

g
goasc
2019-08-12T11:41:03 02:00, Daniel:

Arcybiskup powiedział prawdę.Stop skrajnie lewicowej ideologii LGBT .

Ale zaraza? To tak jakby prawica niemiecka powiedziała że Polacy zaraza.

G
Gość
2019-08-09T16:04:48 02:00, poli:

Te wypowiedzi nie są kontrowersyjne, one są jednoznacznie ochydne.

2019-08-09T18:01:01 02:00, Gość:

Jezeli jestes przybylym z wiochy intelektualista, europejczykiem i obronca konstytucji, to masz swietne pioro. My w Krakowie " ohydne " np.blokowiska piszemy przez samo h.

2019-08-09T18:41:35 02:00, poli:

Ojej, faktycznie! Wypowiedzi pana Jędraszewskiego są ohydne i stanowią obrazę dla intelektu. Ten pan to prostak, który zrządzeniem losu zasiadł na stanowisku i sieje zgorszenie oraz demoralizuje społeczeństwo. Nikt porządny temu panu ręki nie podaje. Już nawet nie tylko osoby o poglądach liberalnych, ale nawet niektórzy mniej pryncypialni nacjonaliści zauważyli, że te wypowiedzi są niechrześcijańskie.

No tak właśnie! Niechrześcijańskie! Polscy ultrakatolicy z swoim zacietrzewieniu nie zauważają, że coraz częściej dla poparcia swoich chorych poglądów muszą cytować nie nowy, lecz stary testament. Cóż za ironia losu, to akurat ta księga, którą mają wspólną z Żydami i muzułmanami. :D

Co za brednie.

G
Gość
2019-08-12T11:41:03 02:00, Daniel:

Arcybiskup powiedział prawdę.Stop skrajnie lewicowej ideologii LGBT .

Racja!

Dodaj ogłoszenie