Wiele lat przygotowań
- Wieńczymy dzisiaj prawie pięć lat przygotowań i pięć miesięcy remontu. Stworzyliśmy zupełnie nowy, w pełni nowoczesny tzw. zintegrowany blok operacyjny, który wyposażeniem i jakością wykonania nie ustępuje miejsca najlepszym tego typu obiektom na świecie – podkreślał prof. Mirosław Szura, dyrektor medyczny krakowskiego Szpitala Zakonu Bonifratrów.
Zmodernizowany blok dysponuje dwiema salami operacyjnymi, salą wybudzeń, pomieszczeniami socjalnymi i magazynowymi. Na wyposażeniu sal operacyjnych znalazł się wyłącznie najnowszy sprzęt laparoskopowy w rozdzielczości 4K z monitorami zsynchronizowanymi z oprogramowaniem szpitala, systemami informatycznymi i systemami archiwizacji danych.
Lekarze mogą w czasie rzeczywistym korzystać z konsultacji wideo, mogą też prowadzić szkolenia dla innych pracowników medycznych z uniknięciem ich obecności na sali operacyjnej. Specjalne systemy oświetlenia pozwalają lepiej dostrzec szczegóły podczas operacji, a nowoczesne narzędzia chirurgiczne zapewniają większe bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Nowe systemy wentylacji, wykończenia ścian i sufitów zapewniają pełną ochronę bakteriologiczną.
"Realizujemy tę misję z zaangażowaniem i oddaniem całego zespołu"
- Szpitalnictwo traktujemy jako gościnność. Jakość, szacunek, odpowiedzialność i duchowość to wartości, które są dla nas ważne i przez których prymat patrzymy na opiekę nad pacjentem w naszych oddziałach. Realizujemy tę misję z zaangażowaniem i oddaniem całego zespołu – mówił Prezes Bonifraterskiego Centrum Medycznego Jacek Graliński.
Zaznaczył również, że Bonifraterskie Centrum Medyczne to nie tylko szpital w Krakowie, ale także szpitale w Katowicach i Łodzi, szpitale rehabilitacyjne we Wrocławiu i Marysinie, hopsocjum we Wrocławiu, oddziały w Ząbkowicach Śląskich i Warszawie.
- Przyjmujemy kilkaset tysięcy pacjentów rocznie. We wszystkich tych miejscach opiekujemy się nimi zgodnie z wartościami bonifraterskimi – zaznaczył.
Polacy nieświadomi zagrożeń związanych z AI
