Od wtorku Dworze Karwacjanów w sali im. prof. Włodzimierza Kunza można oglądać wystawę pierwszych stron ,,Gazety Gorlickiej". Specjalnie na okoliczność jubileuszu 25-lecia, który przypada 14 września tego roku, prześledziliśmy 25 roczników ,,Gazety Gorlickiej", starając się wybrać te czołówki, które opisywały najważniejsze wydarzenia z danego okresu. Na wystawie znajdziecie więc strony z miesięcznika, bo taki charakter miała na początku swojej działalności ,,Gazeta Gorlicka", oraz te w nowej ciągle zmieniającej się szacie już pod skrzydłami ,,Gazety Krakowskiej".
Już na pierwszej stronie z 1990 roku przeczytacie o zmianie nazw ulic w mieście. O tym, jak wyprowadzono z miasta plac Armii Czerwonej i wróciła nazwa Rynek. O dyskusji o potrzebie zmian nazw dla ulic Świerczewskiego, Obrońców Stalingradu i Hanny Sawickiej. Dzisiaj tylko najstarsi gorliczanie pamiętają, które to były ulice. Dalej przemierzamy 25 lat przez wybory prezydenckie w 1991 roku, potrzebę budowy przejścia granicznego w Koniecznej, budowę Krytej Pływalni Fala, kościoła św. Jadwigii Królowej na Zawodziu, jubileusz 100-lecia szpitala w Gorlicach. Przypomnimy sobie o otwarciu obwodnicy Parkowej w październiku 2002 roku, która kosztowała 19,5 mln złotych, przygotowaniu do budowy obwodnicy Biecza w 2005 roku, która powstała w 514 dni.
Nie mogliśmy zapomnieć również o przykrych i dla nas wszystkich wydarzeniach. Na wystawie pojawi się też strona pierwsza wydania z 13 marca 2008 roku, w którym żegnaliśmy naszego przyjaciela, twórcę i redaktora naczelnego ,,Gazety Gorlickiej" śp. Stanisława Elmera.
Oglądając wystawę przypomnicie sobie, że po dawkę dobroczynnego jodu nie trzeba koniecznie wyjeżdżać nad morze, ale można do Wysowej po wody mineralne. Przypominamy sobie, jak świętowaliśmy jubileusz 20-lecia i o fakcie sprzedaży w 2011 roku Grupy Kapitałowej Glinik katowickiej firmie TDJ. Pokażemy nowy park wodny, który powstał w Wysowej-Zdroju. Wystawa to wstęp do uroczystości jubileuszowych naszego tygodnika. Już 14 września do Państwa domów dotrze jubileuszowe 48-stronicowe wydanie ,,Gazety Gorlickiej" - za darmo. Z niej poznacie historię powstawania tytułu oraz twórców i ich historie związane z "Gorlicką".