30 lat Święta Dzieci Gór i finałowy koncert
Prze tydzień wiele się wydarzyło. Jubileuszowa edycja festiwalu, na którą do Nowego Sącza przyjechało 500 dzieci w wieku od 7 do 14 lat z różnych zakątków Polski i całego świata, tradycyjnie rozpoczęła msza święta w Bazylice św. Małgorzaty. Następnie pod Ratuszem zespoły biorące udział w festiwalu zostały przywitane przez władze Nowego Sącza i regionu. Otrzymały też symboliczne klucze do miasta, po czym przeszły w barwnym korowodzie do Amfiteatru Parku Strzeleckiego. Tam odbył się koncert inauguracyjny.
Natomiast w sobotę 29 lipca odbył się koncert finałowy, który zakończył Święto Dzieci Gór.
W tegorocznej, jubileuszowej edycji wystąpiło 11 zespołów z 7 krajów: Polski, Ekwadoru, Indii, Indonezji, Kenii, Stanów Zjednoczonych (Teksas) oraz Turcji. Festiwalowi towarzyszyły warsztaty artystyczne dla dzieci, kiermasz twórczości ludowej i rękodzieła artystycznego, wystawa malarstwa na szkle Anny Madei w Galerii Sztuki SOKÓŁ, wystawa plenerowa fotografii autorstwa Piotra Droździka, a także występy na estradach plenerowych w Krynicy-Zdroju, Limanowej i Szczawnicy.
W 30-letniej historii Święta Dzieci Gór Nowy Sącz gościł już 349 zespołów z 67 krajów z niemalże wszystkich kontynentów, poza Australią. Sam festiwal odcisnął też pozytywne piętno na jego uczestnikach.
- Piękne widoki i bliskość natury. Tych turystycznych hitów w naszym regionie nie brak
- Piękna strona starówki w Nowym Sączu. Najbardziej efektowne kamienice w centrum
- Łowca "wodnych potworów" z Sądecczyzny. Wędkarstwo to jego pasja
- Łobuzy w Infinity Music Club w Nowym Sączu. Boogie z zespołem dali czadu
- Pamiątka Górala spoza Podhala. Takie suweniry będą promować pięć grup góralskich
Stadion Sandecji. Na miejscu niewielu budowlańców. Kibic: koniec budowy? Grudzień 2024!
