Podczas niedzielnego happeningu odbył się pokaz mody, podczas którego zaprezentowane zostały stroje słowiańskie uszyte przez uczestników projektu. Wydarzenie zostało udokumentowane w postaci zdjęć i filmów. Fotorelacja z happeningu przedstawiona będzie na deptaku w Szczecinie 5 listopada 2016 roku. Ponadto relacja z wydarzenia w Zakopanem zostanie zamieszczona w albumie przedstawiającym działania projektowe. Jednym z celów projektu jest również promocja miasta Zakopane jako przyjaznego współpracy polsko-ukraińskiej i wspierającego integrację osób niepełnosprawnych ruchowo.
Projekt jest priorytetem Ministerstwa Edukacji Narodowej i został sfinansowany przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Wysokość dofinansowania wynosi 123 tys. zł. W ramach projektu odbywają się dwa spotkania młodzieży polskiej i ukraińskiej. Pierwsze spotkanie 40 młodych Polaków i Ukraińców zakończyło się pokazem mody słowiańskiej na Placu Niepodległości w Zakopane, kolejne zaś przedstawieniami teatralnymi we Lwowie.
Celem projektu jest budowanie więzi miedzy młodzieżą ukraińską i polską oraz poszukiwanie tego, co buduje dialog między dwoma narodami.