Zakopianka stoi w korku. Spod Tatr wyjeżdżają turyści z...

  Zakopianka stoi w korku. Spod Tatr wyjeżdżają turyści z Warszawy [ZDJĘCIA]

  Łukasz Bobek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  zdj. ilustracyjne
  1/9
  przejdź do galerii

  zdj. ilustracyjne ©Tomasz Mateusiak/ Polskapresse

  Korki na górskim odcinku zakopianki. Szczególnie zatłoczona jest droga z Zakopanego w stronę Krakowa. To efekt kończących się ferii województwa mazowieckiego. W południe pokonanie 100 kilometrów z Zakopanego do Krakowa zajmowało kierowcom prawie 4 godziny.
  Największe problemy kierowcy mają na górskim odcinku zakopianki. O ile z Zakopanego do Nowego Targu droga nie przysparza większych problemów - pokonanie 21 km drogi zajmuje średnio 34 minuty, o tyle kłopoty rozpoczynają się już w Nowym Targu. Tam na dwupasmówce utworzył się już spory korek.

  Największy korek utworzył się na odcinku z Nowego Targu do Skomielnej Białej. W południe pokonanie 22 kilometrów zajmowało kierowcom 138 minut, czyli ponad dwie godziny. Średnia prędkość aut na tym odcinku to zaledwie 10 km/h.

  Wolno samochody poruszają się także na odcinku ze Skomielnej do Lubnia - średnia prędkość to 32 km/h. Lepiej jest już, gdy wjedziemy na dwupasmówkę w Lubniu.

  Tylko trochę lepiej jest jeśli chodzi o drogę w stronę Zakopanego. To informacja z kolei dla gości ze Śląsku, którzy właśnie rozpoczynają zimowe ferie. Na odcinku ze Skomielnej Białej do Nowego Targu auto poruszają się z prędkością 15 km/h. Na pokonanie 22 kilometrów potrzeba niemal 1,5 godziny.

  Kierowcy wyjeżdżający z Zakopanego lub jadący w góry mogą wybrać alternatywne trasy - m.in. przez Jabłonkę, Czarny Dunajec, Chochołów i Kościelisko. Tam na drodze panuje zdecydowanie mniejszy ruch.

  ZOBACZ KONIECZNIE


  FLESZ: Uwaga kierowcy! Są kolejne nowe znaki  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wali mnie TO

  A ja Józek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Niech stajają złodzieje i omijają Krakow wielkim łukiem, bo śmierdzi!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Janusze

  Kazek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Niech jadą w chu...

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY