Zarzuty dla za rozbój dla dwóch młodych mieszkańców Wadowic
22 i 26-latek z Wadowic usłyszeli zarzut rozboju. Przestępstwa dopuścili się oni w nocy z 15 na 16 lipca. Wówczas wadowiccy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu, w wyniku którego 41-letni mężczyzna trafił do szpitala w Wadowicach.
- Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego ustalili, że pokrzywdzony został zaczepiony przez kilku mężczyzn na bulwarach nad Skawą, którzy bez powodu zaczęli uderzać go rękami w twarz. Mężczyzna zaczął uciekać, jednak dwóch agresorów dogoniło go i zaczęło bić pięściami po całym ciele. Mężczyźni przewrócili 41-latka za ziemię, a następnie zaczęli go kopać, po czym uciekli zabierając mu telefon i zegarek o łącznej wartości ponad 2500 złotych – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
Funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje i dzięki żmudnej pracy operacyjnej ustalili tożsamość sprawców. Pierwszy z wytypowanych mężczyzn, 22-letni mieszkaniec gminy Wadowice, został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w swoim miejscu zamieszkania.
Trzy dni później funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, którym okazał się być 26-letni wadowiczanin. W trakcie dalszych czynności kryminalni zatrzymali kolejną osobę, 52-latka z gminy Wadowice, który wiedząc, że zegarek pochodzi z przestępstwa oddał go do jednego z lombardów w powiecie wadowickim.
Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił 22 i 26-latkowi zarzut rozboju. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat, ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że 26-latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, co będzie miało wpływ na zwiększenie kary. 52-letni mieszkaniec gminy Wadowice natomiast usłyszał zarzut paserstwa, do którego się przyznał. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.
Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 22 i 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec 52-latka policyjny dozór.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Bikini Beach Party w klubie Energy2000 w Przytkowicach
- Szkoły w Wadowicach, w których najlepiej zdali egzamin ósmoklasisty
- Beskidy latem odwiedza coraz więcej turystów. Zawsze zaskakuje ich to samo...
- Muzyka zabrzmi z sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej
- DK 28 do przebudowy. Zaczną od Wadowic, skończą w Zatorze
