Zaza zapewnił Juventusowi fotel lidera tabeli

W hicie 25. kolejki ligi włoskiej Juventus Turyn pokonał u siebie Napoli 1:0 i został nowym liderem tabeli. Mecz był bardzo zacięty i dostarczył wielu emocji.

Okazje dla gospodarzy mieli m.in. Paul Pogba i Paulo Dybala, a dla gości Gonzalo Higuain. W bramce „Juve” świetnie się spisywał Gianluigi Buffon. Gola w końcówce spotkania ładnym strzałem z 20 metrów zdobył Zaza.

Wspomniany Buffon w głosowaniu czytelników „France Football” na najlepszego bramkarza w historii futbolu zajął pierwsze miejsce, uzyskując aż 44 procent głosów. Drugi był... Fabien Barthez (17 procent), a trzecie miejsce zajęli wspólnie Lew Jaszyn i Oliver Kahn (po 7 procent).

- To był wyrównany mecz i jedna akcja mogła go zmienić. Chciałbym pochwalić chłopaków za ich występ, za cierpliwość. Tacy zawodnicy jak Higuain, Callejon, Insigne, Allan czy Hamsik mogą sprawić wielkie problemy, jeżeli pozostawi im się miejsce na boisku – powiedział trener Juventusu Massimiliano Allegri.

Empoli (z Łukaszem Skorupskim i Piotrem Zielińskim) przegrało na własnym boisku z Frosinone 1:2. Oba gole dla gości zdobył Daniel Ciofani – w 17 minucie (głową) i 73 minucie (z rzutu karnego). Bramkę dla gospodarzy uzyskał Massimo Maccarone w 60 minucie.

Wyniki: Empoli – Frosinone 1:2 (0:1), Maccarone 60 – Ciofani 17 i 73 k.; Chievo – Sassuolo 1:1 (1:1), Birsa 29 – Sansone 30; Juventus – Napoli 1:0 (0:0), Zaza 88.

Materiał oryginalny: Zaza zapewnił Juventusowi fotel lidera tabeli - Dziennik Polski