https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców. Zarejestruj się na najciekawsze wydarzenia

Grzegorz Skowron
W ostatni piątek września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 13. mieszkańcy województwa będą mieli okazję obejrzeć z bliska fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na część z nich trzeba się wcześniej zarejestrować.

W dziewięciu miastach – Andrychowie, Chrzanowie, Limanowej, Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu, Niepołomicach, Skawinie i Tarnowie – na miłośników nauki czekać będzie ponad 2200 różnorodnych wydarzeń. W trakcie tylko tej jednej nocy, 27 września 2019 roku można będzie odwiedzić laboratoria, wydziały, instytuty, czy muzea. A wszystko przygotowane przez około 1250 naukowców i pracowników z ponad 50 instytucji partnerskich - uczelni, instytutów i kół naukowych, centrów badawczych przedsiębiorstw, instytucji edukacyjno-kulturalnych i szkół średnich.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, ale na znaczną część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Program MNN dostępny jest na stronie Małopolskiej Nocy Naukowców – nocnaukowcow.malopolska.pl.

- Tylko w tę jedną noc w roku naukowcy z małopolskich uczelni, instytutów i centrów badawczych odkrywają naukowe tajemnice i pozwalają wszystkim – starszym i młodszym - odwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria. To niepowtarzalna okazja, aby móc przyjrzeć się z bliska ich pracy, czy zapytać o to, o co na co dzień nie sposób. Dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców każdy chociaż przez chwilę będzie mógł poczuć się jak prawdziwy odkrywca – zachęca marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

W tym roku także w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców organizowany jest konkurs plastyczny „Z naukowcem przez świat”. Jego celem jest promocja zawodu naukowca oraz popularyzacja wiedzy na temat różnych dziedzin naukowych. W konkursie mogą wziąć udział przede wszystkim przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Małopolski. Prace można nadsyłać do 17 września 2019.

WIDEO: Dzieci mówią jak jest

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
11 września, 15:15, Jan:

Może Pan Adam Kociołek, zainteresuje się chodnikiem w miejscowości Targowisko, obok myjni samochodowej, gdzie miało miejsce śmiertelne potrącenie. Czy tylko widzi Szarów i Wieliczka.

wiecej dla Gmin a nie na fikcyjne remonty i poprawki dla wyciągnięcia kasy np. Mały Rynek w Oświęcimiu , dziesięć razy przebudowywany , dlaczego wszyscy wiedzą ..

J
Jan
Może Pan Adam Kociołek, zainteresuje się chodnikiem w miejscowości Targowisko, obok myjni samochodowej, gdzie miało miejsce śmiertelne potrącenie. Czy tylko widzi Szarów i Wieliczka.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska