- Mikroklimat, który wytwarza się przy parowaniu solanki, zbliżony jest do klimatu nadmorskiego. Korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, układ odpornościowy i relaksuje - opisują słomniccy urzędnicy zachęcając spacerowiczów do korzystania z tej strefy zdrowia.
Korzystanie ze słomnickiej tężni solankowej
Tężnia jest czynna codziennie od godz. 8 do godz. 18 w miesiącach letnich.
Aby uruchomić urządzenie należy włączyć czerwony przycisk znajdujący się poniżej tablicy. Jednorazowy czas trwania seansu to 30 minut. Warto tez zapoznać się z regulaminem, który znajduje się przy urządzeniu.
- Aby osiągnąć odpowiednie działanie należy przebywać w ich otoczeniu przez 30 minut. Najlepiej inhalować się w słoneczną i wietrzną pogodę. Tężnie pomagają w oczyszczaniu płuc z gromadzących się w nich pyłów zawartych w powietrzu. Wspierają leczenie przewlekłych chorób dróg oddechowych. Mają działanie profilaktyczne - informuje gmina Słomniki.
Tężnia w Słomnikach ma formę altany z wyposażeniem z drewna i tarniny. Jako projekt prozdrowotny powstała w ramach wojewódzkiego zadania "Małopolskie tężnie solankowe". W obrębie konstrukcji altany zostały ustawione ławki parkowe i kosze na śmieci. Wieczorem obiekt jest oświetlony, jest ładnym, estetycznym dopełnieniem zmodernizowanego Rynku w Słomnikach. Koszt tej inwestycji to prawie 200 tys. zł, w tym dofinansowanie z województwa małopolskiego w wysokości ponad 98 tys. zł.
Bieg z Gwizdkiem po Zdrowie w błocie i chłodzie. Zawodnicy m...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy
