MKTG SR - pasek na kartach artykułów

2014 rok był dobrym czasem dla naszych sportowców i działaczy

Marek Podraza
W środę tradycyjnie Gorlickim Biegiem Sportowym pożegnaliśmy sportowy rok 2014. O naszych sportowcach było głośno nie tylko w Polsce, ale i poza granicami. W nowym roku życzymy ich samych sportowych sukcesów i wiele radości z promowania naszej małej ojczyzny na arenach krajowych i międzynarodowych.

Oto najważniejsze wydarzenia sportowe 2014 roku:

Styczeń
Odbyło się doroczne podsumowanie piłkarskiego roku 2013. Podczas spotkania piłkarscy działacze otrzymali sportowe odznaczenia.
Burmistrz Gorlic przyznał coroczne nagrody za osiągnięcia i sukcesy sportowe.
Ruszył plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca 2013.
Trampkarze Glinika wywalczyli brązowy medal podczas Młodzieżowych MP w Halowej Piłce Nożnej

Luty
Siatkarki Ekstrimu zdobyły I miejsce w rozgrywkach II ligi
Glinik Gorlice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej
Zakończył się plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2013. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Ekstrim Gorlice, Grzegorz Silczuk, Paulina Stojek, Szymon Kulka oraz Leopold Jamro.
Na ZIO w Soczi złoty medal zdobył panczenista Zbigniew Bródka. Naszego złotego medalistę przygotowywał pochodzący z Gorlic trener kadry narodowej Wiesław Kmiecik.
Szczypiorniści UKS Wiertmet Libusza rozpoczęli rozgrywki w III lidze piłki ręcznej.
Jubileuszowy XX Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Sędziowskich wygrali arbitrzy z KS Wieliczka.

Marzec
Szymon Kulka z ULKS Lipinki zdobył brązowy medal podczas 58. HMP w LA w biegu na 3 km.
Wyciąg Sękowa Ski zdobył pierwsze miejsce w XI edycji plebiscytu na "Najlepszą stację narciarską - Bezpiecznie i Rozważnie sezonu 2013/2014" - uzyskał 673 głosy.
Wiktor Apola z KN Magura wywalczył złoty medal oraz tytuł mistrza Polski podczas OOM w Sportach Zimowych w narciarstwie alpejskim.
Odbył się VII Międzynarodowy Memoriał im. S. Elmera. Zwyciężyły drużyny Ekstrimu.
Brązowe medale mistrzostw Polski w biegach narciarskich podczas OOM w Sportach Zimowych w team sprintach zdobyli zawodnicy UKS Hańczowa Kamil Smoła i Mateusz Kuruc.
Ruszyły rozgrywki w IV lidze oraz lidze okręgowej.

Kwiecień
Zakończyły się rozgrywki XII edycji GALPS. I miejsce w lidze kobiet wywalczyły siatkarki Omega Ropa, a w lidze mężczyzn - Kwiatonowice.
Ruszyły piłkarskie rozgrywki w A i B klasie.
Siatkarki Ekstrimu wywalczyły awans do I ligi siatkówki.
Krystian Szymczyk, wychowanek GZKS Gorlice, zdobył złoty medal podczas Międzynarodowych MP Kadetów i Juniorów w zapasach.
Siatkarze GKPS zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach IV ligi i awansowali do III ligi.
Młode piłkarki z UKS Staszkówka-Jelna zdobyły I miejsce w Małopolsce i wywalczyły awans do finału turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Zajęły dziewiąte miejsce w Polsce.
W Szymbarku po raz szósty rozegrano sześciogodzinną sztafetę biegową pod hasłem "6h dla JP2". 212 zawodników pokonało łącznie 2688 km i 770 metrów.

Maj
Szymon Kulka z ULKS Lipinki zdobył złoty medal podczas Młodzieżowych MP na 10 km.
W Libuszy odbył się trzydniowy Festiwal Piłki Ręcznej.
Piłkarze LKS Ognia Sękowa zagrali w półfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Izabela Jajko z UKS Orliki Ropica Polska zdobyła brązowy medal podczas MP Młodzików
w badmintonie w deblu.
Trampkarze Glinika Gorlice zdobyli Puchar Godromu.

Czerwiec
W Gorlicach odbyła się XI Licealiada w koszykówce chłopców.
Wiesław Kmiecik, trener Zbigniewa Bródki, złotego medalisty z ZIO, udzielił nam obszernego wywiadu o swojej karierze i pierwszych krokach na łyżwach, które stawiał w Gorlicach.
W Szymbarku odbył się VII Bieg Rodzinny.
W Gorlicach odbył się Bieg Dnia Olimpijskiego z udziałem olimpijczyków z Soczi: Katarzyny Woźniak i Katarzyny Bachledy-Curuś oraz ich trenera Krzysztofa Niedźwieckiego.
W ramach Weekendu Naftowego zorganizowano bieg na dystansie 6,5 km, który wygrał Mateusz Golonka z Gorlic. Ponadto rozegrano zawody rolkarskie m.in. na dystansie 43 km.
Wybrano nowy zarząd GKS Glinik Gorlice. Prezesem został Waldemar Ziółkowski.

Lipiec
Orzeł Wojnarowa został mistrzem piłkarskiej A klasy i uzyskał awans do ligi okręgowej.
Ewa Szydło została mistrzynią sędziów - kobiet w biegu na dystansie 10 km podczas III MP Sędziów Piłki Nożnej na 10 km.
Juniorzy młodsi GKS Gorlic awansowali do MLJM.
XIX Gorlicki Turniej Małego Pola zdobyli piłkarze Solidarności Glinik Gorlice.
Kacper Kukla z GKS Glinik został Młodzieżowym Sportowcem Roku 2013 Ziemi Nowosądeckiej.
Rafał Markowicz z UKS Orliki Ropica Polska zdobył srebrny medal na XX OOM w badmintonie w grze mieszanej.
LKS Moszczanka Moszczenica awansowała do A klasy.
Wystartował piłkarski Puchar Polski na szczeblu PPN Gorlice.

Sierpień
Glinik Gorlice utworzył żeńską drużynę piłki nożnej. Jej trenerem został Łukasz Brzeziański.
Ruszyły rozgrywki piłkarskie w IV lidze oraz A i B klasie.
W rejonie OSiR Gorlice oddano do użytku skatepark.
Ewa Szydło uzyskała nominację do prowadzenia meczów w piłkarskiej Ekstralidze Kobiet i czwartej lidze mężczyzn.

Wrzesień
KS Ropa zdobyła Puchar Polski na szczeblu PPN Gorlice, pokonując GKS Glinik Gorlice 5:4.
Odbył się V piłkarski Memoriał Dzieci im. Maksymiliana Kumorkiewicza. Ponad 350 dzieci pobiegło w Biegu z Hitpolem. W Szymbarku odbył się VIII Bieg o Puchar Szymbarskiego Kasztelu.
W Bobowej już po raz czwarty odbył się siatkarski turniej o "Złotą Koronkę Bobowej".

Październik
Ekstrim Gorlice rozpoczął zmagania w I lidze.
W rejonie Magury rozegrano 15. i 16. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.
Prawie 300 biegaczy stanęło na starcie VIII Biegu Ulicznego w Lipinkach.
Ruszyły rozgrywki III ligi siatkówki mężczyzn i kobiet z udziałem LKS Bobowa, GKPS Gorlice i MKS Podkarpacie.

Listopad
Rozpoczęły się rozgrywki Gorlickiej Ligi Futsalu.
Glinik Gorlice zakończył rundę jesienną. W ostatnim meczu przegrał 2:0 z Watrą Białka Tatrzańska.
Mistrzem A klasy w rundzie jesiennej zostali piłkarze LKS Uście Gorlickie. Siatkarze LKS Bobowa zostali liderami III ligi piłki siatkowej