https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

24 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Darmowe badania i prelekcje w parku Jordana

Ewa Wacławowicz
Sylwia Penc / Polskapresse
Światowy Dzień Serca, obchodzony po raz kolejny w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz o możliwościach leczenia i profilaktyki. Dlatego też, w niedzielę 24 września w parku Jordana będzie można przebadać bezpłatnie swoje serce czy posłuchać ciekawych wykładów w zakresie profilaktyki jego chorób.

Program tegorocznego Dnia obejmuje, jak co roku, promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz wskazuje na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki (papierosy, alkohol i narkotyki).

Podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowane zostaną punkty medyczne, gdzie można będzie skorzystać z porad kardiologów, kardiochirurgów, dietetyków, techników medycznych i pielęgniarek; zorganizowane zostaną punkty, w których bezpłatnie wykonywane będą badania wybrane badania. Ponadto ze sceny wygłaszane będą prelekcje na temat profilaktyki chorób serca oraz innych kwestii prozdrowotnych. Wydarzenie uatrakcyjnią występy muzyczne.

W tym roku obchody Dnia Serca odbędą się w Parku im. Henryka Jordana 24 września, w godz. 11.00 - 15.00.

Organizatorami Światowego Dnia Serca od samych jego początków są S’Art Production, Instytut Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Co Polacy sądzą o programie Przyjazne Osiedle - sonda

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska