5. liga piłkarska. Rajsko zaimponowało skutecznością, więc pokonało Chełmek [ZDJĘCIA]

Tomasz Kustra (z prawej) i jego koledzy Chełmka, zaliczyli w Rajsku jesienny falstart. Fot. Jerzy Zaborski
W premierze sezonu wadowickiej okręgówki będące w niej beniaminkiem Rajsko pokonało na własnym boisku Chełmek, uchodzący za jednego z kandydatów do mistrzostwa.

Goście starali się narzucić swoje warunki, dlatego nie przejęli się sygnałem ostrzegawczym, jaki wysłał im Paweł Piskorz, zagrywając wzdłuż bramki i tylko fakt, że żadnemu z jego kolegów nie udało się zamknąć akcji, przyjezdni nie stracili gola.

Jednak ich konsekwencja omal nie przyniosła im powodzenia. Z prawej strony w pole karne wpadł Tomasz Kustra, ale – naciskany przez Welbera – uderzył minimalnie obok przeciwnego słupka.

Tymczasem drugie podanie ze skrzydła Piskorza przyniosło miejscowym powodzenie. Okrasą meczu była jednak indywidualna Pawła Piskorza, który – po wymanewrowaniu kilku rywali – dosłownie „wjechał” z piłką do bramki.

Wydawało się, że trzeci gol załamie przyjezdnych. Jednak po przerwie zamknęli gospodarzy na ich własnej połowie. Zawodzili jednak strzelecko. - Mamy nowy zespół, który potrzebuje zgrania, a trudno o nie w letniej krótkiej przerwie. Naszym atutem zawsze był kolektyw. Obyśmy szybko wrócili na właściwe tory – żyje nadzieją Paweł Sidorowicz, trener Chełmka.

Rajsko – Chełmek 3:0 (3:0)
Bramki:
1:0 Mika 25, 2:0 Piskorz 30, 3:0 Mika 40.

Rajsko: Gielarowski – Sieczko, Welber, D. Jędrusik, Zimnal – Czarnik, K. Jędrusik, Matlak, Mika (83Lewandowski), B. Ryś – Piskorz (68 Skiernik).

Chełmek: Żołneczko – Kumanek, B. Chyalszek, Górski (46 Wykręt), Kądziołka (71 Psioda) – Kantek, Kustra (81 Kaczor), Horawa, Żyła, Kaleta (80 K. Bieniek) – Witoń (65 Biesek).

Sędziował: Tymoteusz Kraska (Wadowice). Żółte kartki: Mika - B. Chylaszek. Widzów: 150.

W innych meczach:

Kalwarianka – Brzezina Osiek 0:4, Arka Babice – Niwa Nowa Wieś 2:3, Iskra Klecza – Tempo Białka 0:5, Halniak Maków Podhalański – Nadwiślanin Gromiec 1:1, Relaks Wysoka – Sosnowianka Stanisław Dolny 8:0, Zatorzanka – Garbarz Zembrzyce 2:0, Żarki - Victoria Jaworzno 1:0.