Jak informuje krakowska AGH, na rok akademicki 2024/2025 przygotowała 4846 miejsc na studiach I stopnia w języku polskim i 150 w języku angielskim. Kandydaci będą mogli rejestrować się w serwisie e-Rekrutacja od 3 czerwca do 12 września.
Nowy rok akademicki - z nowościami w ofercie
W tym roku AGH proponuje następujące nowości na I stopniu studiów:
Informatyka Medyczna (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedyczne) - kierunek przeznaczony dla kandydatów zainteresowanych automatyzacją diagnostyki medycznej, modelowaniem procesów biologicznych oraz zarządzaniem w służbie zdrowia. "Tegoroczna nowość jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na informatyków w związku z przyspieszającą cyfryzacją szpitali, wdrażaniem teleinformatycznych systemów diagnostyki i terapii czy wdrażaniem informatycznych systemów zarządzania jednostkami służby zdrowia" - tłumaczy uczelnia.
Komputerowo Wspomagana Inżynieria Materiałów Budowlanych (Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) - studia umożliwiające zdobycie specjalistycznej wiedzy w zakresie inżynierii materiałowej, ze szczególnym naciskiem na segment materiałów budowlanych oraz umiejętności posługiwania się narzędziami informatycznymi. Kierunek uruchamiany jest z myślą o osobach zainteresowanych zdobyciem wiedzy o nowoczesnym projektowaniu, technologii produkcji i wykorzystaniu potencjału materiałów budowlanych w różnych gałęziach przemysłu. W programie studiów uwzględniono również potrzebę rozumienia współczesnych problemów związanych z wpływem gospodarki na środowisko naturalne (zużywanie zasobów, emisje związane
z procesami przemysłowymi itp.).
- W ofercie AGH od zeszłego roku dostępne są dla absolwentów studiów licencjackich studia II stopnia, których ukończenie prowadzi do otrzymania stopnia magistra inżyniera. Nowość w ofercie otwiera ścieżkę kształcenia przede wszystkim dla osób, które bez studiów inżynierskich chciałaby móc kontynuować kształcenie na studiach technicznych. Z taką możliwością wychodzą do kandydatów wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Metali
i Informatyki Przemysłowej - wymienia Anna Żmuda-Muszyńska, rzeczniczka prasowa AGH.
AGH promuje sportowców!
Uczelnia tuż przed rozpoczęciem tegorocznej rekrutacji informuje również, że kandydaci na studia w AGH, którzy mają określone osiągnięcia sportowe, otrzymają dodatkowe punkty doliczane do wskaźnika rekrutacji.
Oto osiągnięcia sportowe i dodatkowe punkty przysługujące za nie:
- aktualna klasa mistrzowska międzynarodowa (+250 punktów)
- klasa mistrzowska (+250 punktów)
- pierwsza klasa sportowa w określonych dyscyplinach (+200 punktów)
- druga klasa sportowa w określonych dyscyplinach (+150 punktów).
Warunkiem skorzystania z uprawnień jest dokonanie rejestracji w systemie e-Rekrutacja i przedstawienie wydanego przez uprawniony związek sportowy zaświadczenia określającego rodzaj klasy sportowej, termin jej obowiązywania i osiągnięcia sportowe będące podstawą otrzymania klasy sportowej w okresie przeznaczonym na składanie deklaracji przystąpienia do kwalifikacji na studia w danym cyklu rekrutacyjnym.
Bonus dla najlepszych
Uczelnia ma też bonus dla najlepszych kandydatów - mogą oni liczyć na dodatkowy pakiet korzyści. W ramach programu "Prymusi AGH" uczelnia oferuje najlepszym maturzystom oraz laureatom olimpiad m.in. dodatkowe nieodpłatne formy kształcenia, w tym kursy, szkolenia, tutoring lub bezpłatne miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego. Dla najlepszych maturzystów miejsce w domu studenckim może być przez pierwszy rok studiów bezpłatne.
Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani
