Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Akademickie Mistrzostwa Małopolski: Tarnowianki zagrają w finale! [ZDJĘCIA]

Roman Kieroński
W rewanżowym spotkaniu półfinałów Akademickich Mistrzostw Małopolski siatkarki AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Tarnowa przegrały 1:2 z rywalkami z AZS-u AWF Kraków. Ponieważ jednak w pierwszym meczu rozegranym przed tygodniem w Tarnowie wygrały 2:0 to właśnie one zagrają o mistrzowski tytuł z drużyną AZS AGH Kraków.

Pierwszy set toczył się pod dyktando krakowianek. Objęły szybko prowadzenie 17:8 i grając już spokojnie wygrały tą partię 25:13. Także drugi set siatkarki z Krakowa rozpoczęły z ogromnym impetem. Prowadziły już 6:0. W tarnowskim zespole na szczęście zaczęły punktować Sabina Podlasek i Małgorzata Ruszel. Świetnie grą kierowała rozgrywająca, kapitan AZS PWSZ Wioletta Sysło. Swoje " trzy grosze " dorzuciły Natalia Wójcik i Małgorzata Ruszel. Tarnowianki szybko zdobyły 11 punktów, straciły jeden i objęły prowadzenie 11:7, którego nie oddały już do końca.

Zwycięstwo w drugim secie oznaczało już awans. W trzecim - nie mającym już znaczenia dla losów rywalizacji o awans trener Jan Salamon dał szansę gry zawodniczkom rezerwowym. Przegrana w tie- breaku 6:15 i w całym meczu tylko 1:2 dała awans " akademiczkom" z Tarnowa. AZS AWF Kraków - AZS PWSZ Tarnów 2:1 (25:13, 16:25, 15:6). Pierwszy mecz 2:0 dla AZS PWSZ. AZS PWSZ: Sysło, Wójcik, Szubart, Podlasek, Ruszel, Radwańska, Wojcieszek (libero) oraz: Giza, Obal, Kotfis, Bardo.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!