Dodajmy, że Bartek Ostałowski miał na sobie tzw. odzież niepalną, która uchroniła go przed poparzeniami i umożliwiła bezpieczne wydostanie się z auta.
- Nie wiem jak zacząć ten odcinek - podczas zawodów w Poznaniu, dwukrotnie z „furią” stanęliśmy w płomieniach. Ogień nad silnikiem buchał na ponad dwa metry, a ja naprawdę byłem przerażony i musiałem, pierwszy raz w życiu, przetestować procedurę awaryjnego wysiadania z samochodu, włączyć system gaśniczy. Ten start był tak pechowy, że to cud iż ukończyliśmy te zawody, ale walczyliśmy do samego końca i finalnie wystartowaliśmy w top 16 – relacjonował na swoim kanale na YouTube Ostałowski.
Przypomnijmy, że w lipcu br. na torze Speedland na krośnieńskim lotnisku bmw Ostałowskiego miało dość niecodzienny wypadek, uległo wówczas poważnemu uszkodzeniu.
„Nie wierzę, że mnie to spotkało… Kończę kraksą podczas… przejazdu serwisowego… Jestem załamany. Zjeżdżający z toru kierowca wjechał mi pod prąd*. Jestem cały, ale Furia jest bardzo poważnie uszkodzona” – przekazywał w mediach społecznościowych sądeczanin.
Po zderzeniu z udziałem dwóch samochodów driftingowych na miejscu potrzebna była interwencja służb na czele ze strażą pożarną, policją i pogotowiem - Bartosz Ostałowski po przebadaniu pozostał na miejscu imprezy zaś do szpitala z obrażeniami trafili kierujący drugim bmw Krystian Tomza oraz jego pilot.
Ten człowiek ma w sobie wielką siłę
Bartosz Ostałowski w 2006 roku wskutek wypadku stracił obie ręce. Niedawno został wyróżniony w konkursie „Człowiek bez Barier 2022”. Został twarzą kampanii społecznej „Wszyscy jesteśmy seksualni”, której inicjatorką jest top modelka Anja Rubik. To nie tylko rajdowiec, ale również artysta.
Przed laty Bartek o czym informowaliśmy na naszych łamach nawiązał kontakt ze Stanisławem Kmiecikiem pochodzącym z Klęczan, który urodził się bez rąk - taki stan rzeczy przyjął jako naturalny i przez lata wytrenował nogi by zastąpiły mu ręce. W efekcie od wielu lat sam prowadzi samochód i maluje piękne obrazy cieszące się ogromną popularnością wykorzystywane np. na kartkach świątecznych.
Bohater tego tekstu w listopadzie 2022 roku z wynikiem 231,66 km/h ustanowił Światowy Rekord Guinessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą - wejście w poślizg przy 277 km/h, średnia prędkość driftu - 231,66 km/h z kątem wychylenia dochodzącym do 60 stopni.
Darek kocha motoryzację. W garażu trzyma lincolna z 1974 roku. To ponad 2 tony wagi. Ile pali?

- To miasto kiedyś tętniło życiem. Pamiętacie taki Nowy Sącz?
- Tak mieszkają Sławomir i Kajra. To ich urocze gniazdko w Małopolsce
- Marcin Janusz ma niezwykły talent nie tylko do siatkówki
- Darek kocha motoryzację. W garażu ma lincolna z 1974 roku o wadze ponad 2 ton
- Mural „Matki Sybiraczki” odsłonięty. W uroczystości wzięły udział setki uczniów
- Ten serial to hit. Kręcono go w słynnej wiosce romskiej w Maszkowicach
Bądź na bieżąco i obserwuj
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?