Szymon Starnawski
Amp futbol. W meczu 1/8 finału mistrzostw świata piłkarzy po amputacjach lub z inną wadą kończyn, rozgrywanych w San Juan de los Lagos (Meksyk), Polska wygrała z Haiti 2:1 (1:1) i awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Angolą.

Haitańczycy w fazie grupowej spisali się znakomicie. Triumfowali w grupie D, wyprzedzając m.in. wicemistrza świata sprzed czterech lat Angolę i czwartą drużynę ubiegłorocznych mistrzostw Europy Hiszpanię. Uznani zostali za rewelację turnieju. Polacy w grupie C - po zwycięstwach z Kolumbią i Kostaryką oraz porażce z Japonią - zajęli dopiero trzecie miejsce.

W spotkaniu z naszym zespołem - był czwarty w MŚ 2014 i trzeci w ME 2017 - Haiti błyskawicznie, bo już w 2 minucie, objęło prowadzenie, ale 10 minut później do remisu pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził Bartosz Łastowski z Kuloodpornych Bielsko-Biała.

Po przerwie nadal trwała zacięta walka, w której lepsi okazali się "Biało-czerwoni". Zwycięskiego gola w ostatniej minucie zdobył Łastowski strzałem zza pola karnego (bramkarz rywali przepuścił piłkę pod brzuchem).

W wyjściowym składzie polskiej reprezentacji grało aż pięciu (komplet) zawodników Husarii Kraków: obrońcy Kamil Rosiek i Przemysław Świercz, pomocnicy Marcin Guszkiewicz i Krystian Kapłon ( z rzutu wolnego trafił w mur) oraz napastnik Kamil Grygiel (nie wykorzystał sytuacji sam na sam).

W naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Łukasz Miśkiewicz z Kuloodpornych, popisując się kilkoma świetnymi interwencjami.

"Mistrzowie. Udzieliliście lekcji jak walczy się o marzenia do końca. Jestem z Was dumny" - napisał na swej oficjalnej stronie napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

Rywalem Polski w piątkowym ćwierćfinale będzie aktualny wicemistrz świata, zespół Angola, który pokonał Włochy 2:0.

Mecz Polska - Angola odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (początek godz. 24 czasu polskiego). Transmisja live: FB/Amp Futbol Polska i Sport.TVP.pl.

Polska - Haiti 2:1 (1:1)

Bramki dla Polski: 1:1 Łastowski 12, 2:1 Łastowski 50.

Mecze 1/8 finału MŚ:
Meksyk - Japonia 2:0, Haiti - Polska 1:2, Rosja - Kenia 4:1, Brazylia - Francja 2:1, Anglia - Argentyna 2:0, Turcja - Irlandia 4:0, Kolumbia - Hiszpania 2:3, Włochy - Angola 0:2.

Mecze 1/4 finału MŚ: Polska - Angola, Anglia - Brazylia, Turcja - Rosja (mistrz Europy kontra mistrz świata!), Meksyk - Hiszpania.

Robert Lewandowski po meczu Polski z Włochami: Przed nami ogrom pracy, mamy dużo do poprawy

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Amp futbol: Polska pokonała Haiti i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Meksyku. Robert Lewandowski jest dumny z rodaków - Dziennik Polski