Na wstępie najmłodsi uczestnicy balu podjęli wyzwanie ubrania kolczugi, stanowiącej element zbroi średniowiecznego rycerza. Okazało się, że „sweterek” ważący ponad siedem kilogramów nie tylko trudno utrzymać, ale także i na siebie włożyć.
Jednak najmłodszym z pomocą pospieszyli giermkowie. Przy tej właśnie okazji uczestnicy imprezy na zamku zgłębili kolejne etapy w życiu młodego chłopca w erze średniowiecza. Najpierw byli paziowie, potem giermkowie i na końcu byli dopiero rycerze.

Młodzi wojownicy poznali zasady dbania o damy, które w średniowieczu były szczególnie adorowane. Trzeba było się o nie także pojedynkować. Chłopcy poznali także klimat pasowania na rycerza. Wszyscy zgodnie przyjęli uderzenie w policzek, będący elementem ceremonii, a dopiero potem było położenie miecza na ramię.
Były przymiarki średniowiecznej odzieży. Spory kłopot sprawił ubiór gaci, zrobionych w kształcie litery „T”. Z kolei odzież dla kobiet była bardzo dopasowana, żeby powiedzieć obcisła.

Uczestnicy balu poznali też rodzaje średniowiecznej broni. Czym różniła się siekiera od topora? Ostrze topora było zakończone „brodą”, mającą pomóc w wytrąceniu tarczy u przeciwnika, czy innego sprzętu ochronnego.
Oczywiście nie mogło zabraknąć lekcji tańca średniowiecznego. Na koniec była wspólna zabawa dzieci wraz z rodzicami oraz przymiarka średniowiecznego uzbrojenia.




Inne zdjęcia ze średniowiecznego balu karnawałowego w Oświęcimiu:
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Filmy o Auschwitz, a obozowa rzeczywistość WIDEO
- Niecodzienna nocna operacja na budowie mostu nad Sołą w Oświęcimiu przy mrozie -17!
- Studniówki w Oświęcimiu. Wyjątkowe bale, które pamięta się latami! Zdjęcia
- Szkoły z pow. oświęcimskiego. W których najlepiej zdali egzamin ósmoklasisty?
- Wieża widokowa na wzgórzu Skała w Chełmku stanie w tym roku
- Miniolimpiada dla przedszkolaków w Oświęcimiu. WIDEO