Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Prace nad Strategią Rozwoju Oświęcimia do 2030
Miasto utworzyło bank projektów, do którego swoje pomysły dotyczące rozwoju Oświęcimia mogą składać mieszkańcy. Jest to związane z pracami nad Strategią Rozwoju Oświęcimia do 2030 roku.
– Poprzednia strategia zakończyła się w 2020 roku. Obecny dokument ponownie zbiega się z okresem aplikowania o środki unijne, które pozyskuje Polska, stąd chcemy dopasować go do Strategii Rozwoju Województwa Małopolskiego
- mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.
Jak dodaje, miasto ma jeszcze wiele przedsięwzięć, które ukończy w najbliższym czasie. Wśród nich dominują przebudowy dróg, są też projekty społeczne, jak budowa żłobka wraz z przedszkolem na osiedlu Stare Stawy czy zagospodarowanie drugiej części parku na Zasolu.
– W nowej perspektywie rozważamy przebudowę hali lodowej, to temat, który jest zgłaszany od lat przez różne środowiska. Planujemy przygotowanie otwartego kąpieliska, stworzenie możliwości rekreacji i wypoczynku, wykorzystując przestrzeń wokół krytej pływalni. Przy tej okazji nie chcemy zgubić tego, co moim zdaniem jest najważniejsze, czyli aktywności i pomysłowości nas wszystkich – dodaje prezydent miasta.
Ankieta na stronie Urzędu Miasta w Oświęcimiu
W oświęcimskim magistracie liczą na zaangażowanie mieszkańców. Tym bardziej, że strategia jest dokumentem, który ma być stworzony wspólnie przez samorząd, instytucje oraz właśnie mieszkańców.
- Mamy wiele różnego rodzaju projektów, ale nie chcemy się ograniczać tylko do nich. Znając naszych mieszkańców wiemy, że mają swoje przemyślenia, propozycje, wizje rozwoju miasta i warto te pomysły wykorzystać
– dodaje Janusz Chwierut.
Pomysły do banku projektów można zgłaszać za pośrednictwem specjalnie stworzonej ankiety. Jest ona dostępna na stronie internetowej miasta um.oswiecim.pl w zakładce Bank Projektów w ramach Strategii Rozwoju Miasta 2021 -2030.
- Najfajniejsze kąpieliska i miejsca, gdzie można skorzystać z wodnych atrakcji
- Kęty. Miniaturowe miasto kolejowe zachwyca rozmachem i szczegółami
- Legendarna lokomotywa "wróciła na tory" [ZDJĘCIA, WIDEO]
- Cena za życie Janka Kozuba chorego na rdzeniowy zanik mięśni to 9 mln złotych
- Wielkie zmiany personalne w archidiecezji. Gdzie księża odchodzą, gdzie przychodzą?
- Martyna Kasprzycka z Kęt została Miss Nastolatek Beskidów, a Miss Kathrin Januszewska
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
