Bayern znokautowany, Lewandowski zamroczony

W półfinałowym meczu o Puchar Niemiec Bayern Monachium zremisował na własnym boisku po dogrywce z Borussią Dortmund 1:1, ale przegrał w rzutach karnych 0:2.

Gospodarze fatalnie egzekwowali „jedenastki”. Philipp Lahm i Xabi Alonso się pośliznęli i nie trafili w bramkę, strzał Mario Goetze obronił Mitchell Langerak, a Manuel Neuer trafił w poprzeczkę!

Tymczasem bramki dla Borussii uzyskali Ilkay Guendogan i Sebastian Kehl. Bayernowi nie pomógł fakt, że uderzenie Matsa Hummelsa obronił Neuer, bo po chwili ten ostatni nie trafił do siatki.

Wcześniej, przez 120 minut, trwała zacięta walka o zwycięstwo. W wyjściowych składach rywali znaleźli się dwaj nasi rodacy: Robert Lewandowski (Bayern) i Jakub Błaszczykowski (Borussia). Pierwszy grał do końca dogrywki, drugi do 84 minuty.

Właśnie „Lewy” uzyskał, po dwóch kwadransach gry, prowadzenie dla gospodarzy. W sytuacji sam na sam z Langerakiem przelobował go, ale trafił w słupek. Dobitka Polaka była już celna.

W 56 minucie Lewandowski znowu był bliski szczęścia, jednak tym razem trafił w poprzeczkę. 19 minut później zrobiło się 1:1. Neuera pokonał mocnym strzałem Pierre-Emerick Aubameyang.

Potem obie drużyny miały okazje do zmiany wyniku. W 85 minucie boisko opuścił Arjen Robben (kontuzja łydki). Nie wiadomo, jak długo skrzydłowy Bayernu będzie znowu pauzował. Wcześniej nie grał z powodu urazu mięśni brzucha.

W dogrywce nie padł żaden gol, choć okazji ku temu nie brakowało. Borussia w 109 minucie straciła Kevina Kampla (czerwona kartka). Gospodarze domagali się karnych za dwukrotny faul na Lewandowskim i zagranie ręką Marcela Schmelzera. Po faulu Langeraka Polak był zamroczony.

W środę w drugim półfinale III-ligowa Arminia Bielefeld zagra na własnym boisku z wiceliderem Bundesligi VfL Wolfsburg.

Materiał oryginalny: Bayern znokautowany, Lewandowski zamroczony - Dziennik Polski