Największą popularnością, podobnie jak w poprzednich latach, cieszyła się administracja. To m.in. efekt uruchomienia nowych specjalności: administracji międzynarodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego.
W Instytucie Ochrony Zdrowia po raz pierwszy od lat więcej chętnych zgłosiło się na studia pielęgniarskie niż na fizjoterapię, a w Instytucie Matematyczno-Przyrodniczym najchętniej wybieranym przez maturzystów kierunkiem była chemia.
Z wyników rekrutacji zadowolony może być najmłodszy w strukturach uczelni Instytut Sztuki. Niemal o drugie tyle, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosła bowiem liczba chętnych do studiowania grafiki. Zgłosiło się także kilkunastu chętnych na wzornictwo-design.
Tegoroczny nabór pokazał ponownie, że systematycznie spada zainteresowanie studiami filologicznymi pomimo, że znajomość języków obcych daje większe możliwości znalezienia pracy po studiach.
Z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć, że rekrutacja dodatkowa zostanie ogłoszona na filologiach: polskiej, germańskiej i romańskiej, a także na kierunkach ścisłych: chemii, matematyce i ochronie środowiska, technicznych: inżynierii materiałowej, elektronice i telekomunikacji, elektrotechnice oraz artystycznych. Rekrutacji dodatkowej nie uniknie też najprawdopodobniej wychowanie fizyczne.
Podania można będzie składać od 2 do 18 września.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+