Niedawno rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Ostra”, ukazującego kulisy telewizyjnego programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Taki obraz polskiego show-biznesu zaprezentuje nam reżyserka Anna Wieczur-Bluszcz, której debiut „Być jak Kazimierz Deyna” nagrodzono Złotym Jantarem na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film.
Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” wyszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się drzwi do sławy, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, decyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak.
Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show.
Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Nastolatkę czeka prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie się zmierzyć z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show-biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.
- „Ostra” jest fabularną odpowiedzią na zainteresowanie takimi zjawiskami jak sława, popularność, talent – tłumaczy Robert Wieczorek, producent kreatywny filmu. – Motyw „zaistnienia” w mediach jest wyjątkowo silnym socjologicznym trendem dzisiejszych czasów. Ogromna popularność Facebooka, czy rosnąca ilość amatorskich filmów zamieszczanych na YouTube, udowadniają jak silną ludzką potrzebą jest chęć zaprezentowania siebie, swoich umiejętności lub choćby tylko swoich opinii, jak najszerszemu gronu odbiorców, tylko po to, żeby zyskać ich zainteresowanie i akceptację, czyli tak upragnionych „followersów” i ich „lajki”.

Kultura i rozrywka
Zdjęcia do filmu powstają obecnie w Warszawie i jej okolicach. Za kamerą stanął Witold Płóciennik – autor zdjęć do takich produkcji, jak „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Carte Blanche” czy „Jak pies z kotem”. Scenariusz napisała trójka autorów - Piotr Jasek, Wojciech Nerkowski oraz grająca w „Ostrej” jedną z głównych ról Julia Kamińska. Film produkuje ATM Grupa.
Premiera „Ostrej” zaplanowana jest na 2020 rok.
WIDEO: Dzieci mówią jak jest
- Ohydztwa, które kazali nam jeść w dzieciństwie. Pamiętacie?
- Trwa budowa prywatnego akademika, zajrzeliśmy do środka
- Szkieletor zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]
- Imponująca budowa zakopianki, wkrótce nią pojedziemy!
- W te miejsca polecisz z Krakowa za mniej niż 100 zł
- Kolejki do lekarzy. Tyle poczekasz na wizytę, badanie i operacje w Małopolsce