Biathlon. Justine Braisaz-Bouchet mistrzynią świata w biegu ze startu wspólnego. Udane występy Natalii Sidorowicz i Joanny Jakieły

Mateusz Pietras
Zakończenie mistrzostw świata w Novym Mescie w wykonaniu biathlonistek
Zakończenie mistrzostw świata w Novym Mescie w wykonaniu biathlonistek PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Francuzka Justine Braisaz-Bouchet zdobyła złoty medal w biegu ze startu wspólnego wliczanego do mistrzostw świata w Novym Mescie na Morave. Wicemistrzostwo świata zdobyła Włoszka Lisa Vitozzi. Obie biathlonistki były bezbłędne na strzelnicy. Brąz trafił do drugiej Francuzki Lou Jeanmonnot (jedna karna runda). Natalia Sidorowicz zajęła 16. miejsce. Zmagania zakończyła z dwoma błędami na strzelnicy. Również z taką skutecznością bieg masowy ukończyła Joanna Jakieła. Polka została sklasyfikowana na 25. miejscu. Rywalizacja mężczyzn w tej samej konkurencji będzie ostatnią konkurencją przeprowadzoną w tegorocznym światowym czempionacie.

Bezbłędność na strzelnicy i złoty medal mistrzostw świata w biegu masowym

Po rywalizacji sztafetowej kobiety przystąpiły do ostatniej konkurencji biegu masowym, który kończył zmagania pań na mistrzostwach świata w Novym Mescie.

Na czeską trasę po raz ostatni wyruszyło trzydzieści biathlonistek, w tym dwie Polki Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła. Tytułu mistrzowskiego z Oberhofu broniła Szwedka Hanna Oeberg.

Najlepiej na 12,5 kilometra poradziła sobie mistrzyni olimpijska na tym dystansie Justine Braisaz-Bouchet. Francuzka i wiceliderka Pucharu Świata na strzelnicy okazał się nieomylna, strącając dwadzieścia krążków. Również bezbłędna była srebrna medalistka Włoszka Lisa Vitozzi. Mistrzyni świata w biegu indywidualnym do złotej medalistki straciła 31,2 s. Trzecia na mecie Lou Jeanmonnot zaliczyła jedną karną rundę tracąc 56,7 s do rodaczki. Złota medalistka w sztafecie pomyliła się na pierwszym strzelaniu w postawie leżącej.

Wczoraj Braisaz-Bouchet została bohaterką Trójkolorowych. Na jej zmianie odrobiła straty do prowadzącej reprezentacji, po czym na strefie zmian znalazła się na pozycji numer jeden.

Dwie Polki na trasie biegu ze startu wspólnego

Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Sidorowicz, która występ w Novym Mescie zakończyła dwoma niecelnymi strzałami, które przytrafiły się na ostatnich dwóch wizytach na strzelnicy. Na półmetku rywalizacji polska biathlonistka zajmowała 8. lokatę. Ostatecznie zakończyła zmagania na 16. miejscu. Również dwie pomyłki przydarzyły się Jakiele. Obie miały miejsce w postawie stojącej. Druga z Polek przekroczyła linię mety na 25. miejscu.