Biathlon. Monika Hojnisz-Staręga - świetny występ w Pucharze Świata

b
Paweł Relikowski
Biathlon. Monika Hojnisz-Staręga zajęła 4. miejsce w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, kończącym zawody Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. To najlepszy wynik polskiego biathlonu w obecnym pucharowym sezonie.

Chorzowianka z bardzo dobrej strony pokazała się dziś zarówno na trasie (6. czas biegu w gronie 30 zawodniczek), jak i na strzelnicy (tylko jedna pomyłka w 20 strzałach, błąd przytrafił jej się w trzeciej próbie z karabinem). Na czwartą pozycję Hojnisz-Staręga wspięła się po ostatnim strzelaniu, i nic się nie zmieniło po pokonaniu 2,5 km do mety.

Zawody wygrała Szwedka Hanna Oeberg (miała jedną karną rundę) przed bezbłędnymi na strzelnicy Włoszką Lisą Vittozzi (strata 6,5 sek.) i Francuzką Anais Bescond (27,6 sek). Hojnisz-Staręga straciła do zwyciężczyni 37,5 sek. Na 17. miejscu bieg ukończyła druga z Polek, Kamila Żuk - strata 2.02,3 (3 karne rundy).

W klasyfikacji Pucharu Świata Hojnisz-Staręga awansowała na 17. pozycję (243 pkt), Żuk jest 22. (181). Prowadzi Norweżka Tiril Eckhoff - 524.

Teraz przed biathlonistkami najważniejsza impreza sezonu - mistrzostwa świata, które odbędą się od 12 do 23 lutego we włoskiej Anterselvie.