Łukasz Konstanty
Natalia Sidorowicz zajęła 20. miejsce w piątkowym biegu indywidualnym.
Natalia Sidorowicz zajęła 20. miejsce w piątkowym biegu indywidualnym. Fot. IMAGO/Peter Hartenfelser
Lena Haecki-Gross wygrała skrócony bieg indywidualny na 12,5 km podczas zawodów biathlonowego Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie. Najlepszy wynik w karierze osiągnęła Natalia Sidorowicz, która uplasowała się na 22. pozycji.

Pierwsze w karierze zwycięstwo Leny Haecki-Gross

Szwajcarska zawodniczka była bezbłędna na strzelnicy, co przy słabszej skuteczności najszybciej biegających rywalek pozwoliło jej uzyskać najlepszy czas. Zwycięstwo w piątkowym biegu jest jej największym sukcesem w karierze - dotychczas Haecki-Gross dwukrotnie plasowała się w najlepszej trójce, nigdy jednak nie kończyła zawodów na pierwszej pozycji.

Pozostałe miejsca na podium zajęły Francuzki. Na drugiej pozycji uplasowała się triumfatorka Pucharu Świata z poprzedniego sezonu - Julia Simon (dwa niecelne strzały), na trzeciej lokacie zmagania zakończyła z kolei Lou Jeanmonnot (jeden błąd na strzelnicy).

Życiowy wynik Natalii Sidorowicz

Bardzo dobrze w piątkowym biegu spisała się Natalia Sidorowicz, która... może czuć spory niedosyt. Polka zakończyła zawody na 22. pozycji, najlepszej w karierze, a gdyby nie dwa pudła podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, uplasowałaby się w czołowej dziesiątce.

Znacznie słabiej poradziły sobie pozostałe Polki. Słaba skuteczność spowodowała, że Anna Mąka zajęła 53. miejsce (cztery niecelne strzały), 79 lokatę zajęła Daria Gembicka (spudłowała 5 razy), zaś na 80. pozycji sklasyfikowana została Joanna Jakieła (osiem pomyłek na strzelnicy).

Żadnej z naszych zawodniczek nie udało się zakwalifikować do niedzielnego biegu ze startu wspólnego, co oznacza, że Biało-Czerwoni w Anterselvie wystąpią jeszcze jedynie w sobotniej rywalizacji sztafet mieszanych.