Na Kopcu Krakusa odbyła się manifestacja skrajnie prawicowej organizacji Rodacy Kamraci. Lider organizacji Wojciech O. ps. "Jaszczur", były aktor, trafił niedawno do więzienia. Wcześniej był aresztowany za grożenie politykom śmiercią. Mimo ciążących na nim zarzutów, zabiega o rejestrację partii o charakterze endeckim.
"Jaczur" na co dzień ubiera się w strój stylizowany na przedwojenny mundur, nosi furażerkę oraz słowiańską swastykę na ramieniu. Uważa się za polskiego nacjonalistę. Opowiada się za sojuszem z Rosją Władimira Putina oraz popiera rządy Alaksandra Łukaszenki. Głosi, że wirus SARS-CoV-2 nie istnieje bądź jest kontrolowany przez armię Stanów Zjednoczonych. Jego poglądy są antyklerykalne. W swoich programach bardzo często atakuje społeczność LGBT.
Środkowoeuropejskie biuro Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (American Jewish Committee — AJC) odnotowało, że podczas manifestacji w Krakowie wznoszono antysemickie hasła.
W związku z tym AJC na Twitterze zamieścił publiczne pytania, czy na wspomniane zdarzenia była jakaś reakcja policji i czy był obecny na wydarzeniu obserwator z Urzędu Miasta Krakowa.
