https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bochnia: finał konkursu Moja droga do szkoły

Marian Satała
Uczniowie klasy IIId ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni zwyciężyli w kategorii klas trzecich.  - To mądre i zdolne dzieci, które bardzo poważnie podeszły do tego konkursu. Zresztą na temat bezpieczeństwa rozmawiamy dość często. Problem ten  omawiamy zawsze we wrześniu - mówi Lucyna Krawczyk, wychowawczyni zwycięskiej klasy.  Wiadomość o tym, że udało się im zdobyć nagrodę w konkursie, trzecioklasiści z Bochni  przyjęli z ogromną radością. Wielkim przeżyciem była też dla nich wycieczka do Krakowa oraz wspólne zdjęcie z... policjantem
Uczniowie klasy IIId ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni zwyciężyli w kategorii klas trzecich. - To mądre i zdolne dzieci, które bardzo poważnie podeszły do tego konkursu. Zresztą na temat bezpieczeństwa rozmawiamy dość często. Problem ten omawiamy zawsze we wrześniu - mówi Lucyna Krawczyk, wychowawczyni zwycięskiej klasy. Wiadomość o tym, że udało się im zdobyć nagrodę w konkursie, trzecioklasiści z Bochni przyjęli z ogromną radością. Wielkim przeżyciem była też dla nich wycieczka do Krakowa oraz wspólne zdjęcie z... policjantem Małgorzata Więcek-Cebula
Z myślą o najmłodszych uczniach "Polska Gazeta Krakowska", Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Kuratorium Oświaty, Radio Vox i Galeria Kazimierz urządziły konkurs plastyczny "Moja droga do szkoły".

Do udziału zaprosiliśmy uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z Małopolski. Wystarczyło wykonać np. rysunek, obraz, wycinankę lub wyklejankę (forma plastyczna była dowolna), dotyczącą tego, jak dziecko wyobraża sobie swoją bezpieczną drogę do szkoły i dostarczyć do naszej redakcji do 22 września br.
Takiego zainteresowania konkursem nikt się nie spodziewał. Do redakcji napłynęło 16.621 prac z 894 klas w 221 szkołach. Do 25 października w Galerii Kazimierz w Krakowie można podziwiać nagrodzone i wyróżnione prace na okolicznościowej wystawie.

- Wybór najlepszych prac był bardzo trudny - informuje Bernardetta Podlińska, prezes Polskapresse Oddział Prasa Krakowska.
- Dzieci stosowały różne techniki, oprócz rysunków i malowanek były także wyklejanki. Wiele z prac nie spełniało niestety wymogów regulaminowych i musieliśmy je odrzucić. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za wykonanie i przysłanie prac.

Oceniający dziecięce prace zwracali uwagę przede wszystkim na samodzielność ich wykonania. Niektóre nawet bardzo ciekawe i ładne odrzucano, gdyż wyraźnie było widać udział osób starszych w ich tworzeniu. Z żalem odrzucono również kilka bardzo ciekawych malowanek i wyklejanek, bo nie zostały odpowiednio opisane i trudno było określić autora. W kilkudziesięciu przypadkach prace dyskwalifikowało to, że zamiast płaskich, jak wymagał tego regulamin były przestrzenne.

- Mamy ogromną satysfakcję, że tak dużo prac wpłynęło na konkurs - mówi nadkomisarz Krzysztof Dymura z Wydziału Ruchu Drogowego Małopolskiej Policji.
- Ciągle dużo jest wypadków, których ofiarami są dzieci i młodzież do 14. roku życia. Wielu z nich można byłoby uniknąć, gdyby kierujący pojazdami przestrzegali elementarnych zasad prawa o ruchu drogowym, a małoletni uczestnicy ruchu drogowego znali zasady bezpiecznego poruszania się pod drogach. Nasza akcja ma w tym pomóc.

Wybrane dla Ciebie

Pomnik Lotników Polskich w Krakowie idzie do remontu. Wykonawca wszedł na plac budowy

Pomnik Lotników Polskich w Krakowie idzie do remontu. Wykonawca wszedł na plac budowy

Największe ślimaki ważą pół kilograma. Żyją nawet 10 lat, dewastują lasy i plantacje

Największe ślimaki ważą pół kilograma. Żyją nawet 10 lat, dewastują lasy i plantacje

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska