FLESZ - Polacy nie mają oszczędności

Miasto zakończyło przyjmowanie zgłoszeń do konkursu ofert na realizację Nowohuckiego Pogotowia Szyldowego. W jego ramach wyłoni zespół, który będzie prowadzić Mobilny Punkt Nowohuckiego Pogotowia Szyldowego. To właśnie tam mieszkańcy dzielnicy uzyskają porady dotyczące aranżacji szyldów i witryn czy przepisów obowiązujących na terenie Parku Kulturowego Nowa Huta.
Został on ustanowiony w 2019 roku na obszarze 377 hektarów tzw. „starej” Nowej Huty, wraz z klasztorem cystersów w dawnej Mogile, dworem Jana Matejki w Krzesławicach oraz budynkami centrum administracyjnego kombinatu metalurgicznego - żeby ochronić krajobraz kulturowy, zabytki i historyczny układ urbanistyczny tej dzielnicy miasta. Podjęta w tym celu uchwała zawiera regulacje dotyczące m.in. umieszczania tablic reklamowych, działalności usługowej i handlowej czy oświetlenia.
Wiadomo już, że Nowohuckie Pogotowie Szyldowe będzie działać hybrydowo - minimum w jeden dzień tygodnia stacjonarnie na terenie Nowej Huty, a w pozostałe dni zdalnie. Jego przedstawiciele będą też prowadzić kampanię informacyjną, pracować nad publikacją i filmem promującym zmiany już wprowadzone i dzielić się informacjami w mediach społecznościowych. Z pomocy ekspertów będzie można skorzystać od 21 września do 31 grudnia tego roku. Miasto informuje, że NPS będzie działać minimum 10 godzin w tygodniu, czyli łącznie minimum 100 w ciągu trwania całego projektu. Miasto wyłoży na realizację tego zadania do 150 tys. zł.
W ramach konkursu finansowanie przyznane będzie na działania mające na celu wspieranie rozwoju przedsiębiorczości z uwzględnieniem szerokiego kontekstu rewitalizacyjnego, a także aktywizowanie działalności przedsiębiorczej i społecznej, angażowanie społeczności lokalnej poprzez oddziaływanie w sferze estetycznej szyldów i witryn w podobszarze rewitalizacji – „stara” Nowa Huta oraz na terenie PKNH
- informuje Katarzyna Wysocka, Dyrektor Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa.
Podkreśla też, że inspiracją dla opracowania konkursu „Nowohuckie Pogotowie Szyldowe” w zakresie rewitalizacji było powodzenie obu edycji „Szyldów w Nowej Hucie”. W ramach realizacji zadań prowadzono m.in. akcję szkoleniowo-informacyjną na temat nowych zasad związanych z funkcjonowaniem Parku Kulturowego Nowa Huta oraz przygotowano wzorcowe szyldy dla kilku przedsiębiorców.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało