Anna Kaczmarz
Piłka nożna. W meczu 30., ostatniej kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-19 Wisła Kraków wygrała na swoim boisku, na głównej płycie, z ŁKS Łódź 1:0 i zapewniła sobie szóste miejsce w tabeli, gwarantujące jej udział w przyszłym sezonie w nowej, 16-zespołowej grupie CLJ U-18.

Gospodarze od początku meczu szukali okazji bramkowej. Jako pierwszy szczęścia próbował Morys, ale Zapart obronił jego strzał. W 14 minucie po rzucie rożnym Plewki piłkę głową zgrał Laskoś, a Feliks z 5 metrów celnie główkował i było 1:0.

W rewanżu groźnie strzelił jeden z łodzian, Chorążka sparował piłkę przed siebie, ale dobitka Maschery była bardzo niecelna. Potem Morys próbował przelobować Zaparta, a następnie ten ostatni obronił dwa strzały Banika.

W końcówce pierwszej połowy krakowianie ponownie mogli podwyższyć prowadzenie. Najpierw Banik trafił w poprzeczkę, a Śliwa niecelnie dobił piłkę, potem Feliks główkował nad bramkę, a następnie rzut wolny Plewki sparował Zapart.

Wkrótce po zmianie stron łódzki golkiper obronił m.in. uderzenie Morysa, „główkę” Śliwy, wolej Banika i „bombę” Skórskiego. Kilka innych strzałów wiślaków było niecelnych albo zostało zablokowanych przez rywali

Goście najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu mieli po rzucie wolnym w 62 minucie, ale nie wykorzystał jej Suskiewicz.

Wisła Kraków – ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Feliks 14.

Wisła: Chorążka - Żółkoś, Świątko, Jeziorski, Korczyk - Morys (67 Skórski), Plewka, Laskoś, Śliwa (86 Grzybek), Banik, Feliks (82 Wróblewski).

ŁKS:
Zapart - Bomba, Pietrzak, Suskiewicz, Witkowski (60 Krysiak) - Koprowski - Guzman, Jaszczak (64 Cieślik), Maschera, Gmosiński – Michalski.

Sędziowała: Magdalena Figura (Rybnik). Żółte kartki: Morys, Feliks, Laskoś, Plewka.

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów: zwycięstwo Wisły Kraków z ŁKS Łódź i szóste miejsce w tabeli - Dziennik Polski