Chrzanów. Zawodniczki z Power Studio Dance School wróciły z workiem medali z Mistrzostw Polski w Akrobatyce Powietrznej [ZDJĘCIA}

Sławomir Bromboszcz
Archiwum Power Studio Dance School z Chrzanowa
Zawodniczki z Power Studio Dance School z Chrzanowa z dziewięcioma medalami wróciły z Mistrzostw Polski w Akrobatyce Powietrznej Polish Federation Air Power Athletics (PFAPA) w Lublinie.

Zawodniczki z Power Studio Dance School z Chrzanowa zdobyły medale kategorii Aerial Hoop (koło cyrkowe) oraz 11 kwalifikacji na Mistrzostwa Świata POSA na Ibizie. Zawodniczki startowały w dwóch kategoriach: amatorzy - osoby które nie trenują dłużej niż 2 lata oraz profesjonaliści, czyli osoby które mają doświadczenie w zawodach i pokazach.

- Sędziowie oceniali siłę, gibkość na kole, wyraz artystyczny, poziom trudności prezentowanych figur oraz elementy niebezpieczne i spektakularne - tłumaczy Anna Warzecha z Power Studio Dance School.

Najmłodsza zawodniczka Amelia ma 7 lat i została w swojej kategorii wiekowej 6-9 lat wicemistrzynią Polski w kategorii Aerial Hoop Amator. Julia Palczewska zdobyła złoto, a Milena Tatruch srebro w kategorii Aerial Hoop 10-13 lat amator.

Dzieci do zawodów przygotowała trenerka Anna Warzecha, która również zdobyła brązowy medal w duecie z Erwiną Kowalska. Ten sam duet oraz dwie uczennice Julia Szymczak i Natalia Stanuch również na Mistrzostwach IPSF w marcu w Katowicach zdobyły złote medale i w październiku pojadą do Kanady na Mistrzostwa Świata IPSF.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news