„Ciepła woda bez piecyka” , to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się programów które służą poprawie bezpieczeństwa i podnoszeniu komfortu życia mieszkańców Krakowa. Jest on realizowany od 2004 roku, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, prof., Jacka Majchrowskiego, przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie, EDF Polska oddział nr 1 w Krakowie, oraz CEZ Skawina - czyli właścicieli marki „Ciepło dla Krakowa”. Pozwolił na zastąpienie dotychczas 25 000 piecyków gazowych w ponad 500 blokach mieszkalnych instalacją centralnej ciepłej wody.
Z ciepłej wody podgrzewanej z miejskiej sieci korzystają już mieszkańcy 15 krakowskich spółdzielni mieszkaniowych, które podpisały umowy kompleksowe i sukcesywnie likwidują piecyki gazowe w swoich budynkach. Piecyki zostały zlikwidowane również w dziesiątkach instytucji, szkołach, przedszkolach czy placówkach kultury. W nowo budowanych obiektach, ciepło sieciowe do ogrzewania i podgrzewania wody jest już standardowo stosowanym rozwiązaniem.
Kraków. Nowe perony i wiadukty kolejowe
Największą zaletą centralnej ciepłej wody jest podgrzewanie jej poza mieszkaniem. Pozwala to na wyeliminowanie ryzyka zatrucia czadem. MPEC, EDF i CEZ Skawina w programie „Ciepła woda bez piecyka” dofinansowują realizacje projektów poprzez dostawę węzła cieplnego i współfinansowanie wykonania instalacji wewnętrznej.
„Ciepła woda bez piecyka” – to program realizowany przez partnerów marki „Ciepło dla Krakowa” , czyli unikalnej w skali kraju współpracy dwóch wytwórców ciepła: EDF Polska Oddział nr 1 i CEZ Skawina oraz dostawcy ciepła czyli Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Podpisanie „jubileuszowej” umowy było okazją do zorganizowania na terenie SM „Bieńczyce” pikniku oraz uruchomieniu plenerowej siłowni dla mieszkańców pod hasłem „Rozgrzejmy się razem”.
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 3
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, NaszeMiasto
>>> Zobacz inne odcinki MÓWIMY PO KRAKOSKU
