WIDEO: Barometr Bartusia
Rewitalizacja pl. św. Ducha rozpoczęła się z początkiem listopada br. Wtedy urzędnicy przekazali plac budowy wykonawcy, który ma na celu m.in. zmienić parking w miejsce rekreacji oraz wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Koszt całej inwestycji to ponad 2,2 mln złotych.
Jeszcze w tym tygodniu wykonawca ma mieć w ręku pozwolenie konserwatorskie. Dzięki niemu będzie mógł przystąpić do prac rozbiórkowych.
Z kolei drogowcy już usunęli słupki żeliwne z łańcuchami oraz znak, wyznaczający w tym miejscu parking. - Zlikwidowano również parkometry - przekazała nam Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej, który odpowiada za inwestycję.
Na odmienionym placu pojawią się m.in. zegary, pokazujące aktualne godziny w miastach partnerskich Krakowa (będzie to nawiązanie do wcześniejszej funkcji, jaką pełniło to miejsce, czyli dworca autobusowego).
Ponadto w miejsce parkingu powstanie skwer z zieleńcem i ławeczkami.
Poprzednie obietnice Zarządu Zieleni Miejskiej mówiły o tym, że prace przy odnowie tego miejsca ruszą jeszcze w ubiegłym roku. Ale tak się nie stało.
- Informując wcześniej o terminie robót, zakładaliśmy szybsze uzgodnienia projektu koncepcyjnego - wyjaśniają powód poślizgu w ZZM.
