Co się działo w powiecie gorlickim

Halina Gajda
fot. Halina Gajda
Wieści z miasta, wieści z gmin.

Na przybory szkolne i nie tylko
Jeszcze w tym roku szkolnym do potrzebujących uczniów w gminie Moszczenica trafi pomoc materialna. Skorzysta z niej 231 uczniów z Moszczenicy i Staszkówki. Gmina ma zarezerwowane na ten cel pieniądze - 50 tysięcy złotych. Rodzice, ale i pełnoletni uczniowie, mogą wydać pieniądze na podręczniki, przybory szkolne, pomoce naukowe, odzież i obuwie sportowe. Stypendia będą do odbioru w kasie urzędu gminy od 16 do 26 czerwca.

Bazar przy dawnej stacji PKP
Jest już gotowa koncepcja urządzenia placu targowego w Bobowej. Teraz gmina wnioskuje do PKP o przybliżenie bazaru do torów.

Sprzęt multimedialny dla Centrum
Na początku czerwca do Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach ma trafić projektor cyfrowy wraz z osprzętem oraz sprzęt komputerowy z oprogramowaniem. Projektor zostanie zamontowany w przygotowanym już specjalnym pomieszczeniu - projektorni - w oddanej do użytku kilka miesięcy temu nowoczesnej sali audiowizualnej. Wykorzystany będzie do prowadzenia zajęć dydaktycznych przy prezentacjach multimedialnych. Dodatkowo do Centrum trafi także sprzęt komputerowy, który będzie wykorzystany na potrzeby szkoleń. Centrum ma wyszkolić 200 księgowych.

Remontowy rozmach na gminnych drogach
Gmina Gorlice ogłosiła przetarg na remont czterech dróg gminnych: odcinka drogi k. Halucha w Zagórzanach; odcinka drogi Kawiory w Szymbarku; odcinka drogi k. szkoły w Klęczanach; remont placu manewrowego pomiędzy szkołą, a budynkiem OSP w Bystrej. Zakończenie zadań planowane jest na 15 lipca.

Oświetlenie parku
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Libuskiej, burmistrz gminy Biecz oraz parafia Libusza otrzymały od starosty gorlickiego decyzję zatwierdzającą projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę oświetlenia parku rekreacyjnego w Libuszy.

Kolejni w służbie dla ludzi i ich mienia
Jednostka OSP w Ropie powiększyła się o sześciu kolejnych druhów, którzy zaliczyli niełatwe szkolenie zakończone takim też egzaminem. Wspomniana szóstka to: Agnieszka Rówińska, Aneta Trojanowicz, Paulina Górska, Sabina Szymczyk, Anna Kusiak oraz Andrzej Pękala. Teraz mogą już uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśnicznych.

Protest wyborczy bezzasadny
Radni Gminy Gorlice na ostatniej sesji rozpatrzyli protest wyborczy dotyczący wyboru sołtysa sołectwa Klęczany w wyborach przeprowadzonych 19 kwietnia. W głosowaniu jawnym przy obecności wszystkich czternastu radnych uznało protest za bezzasadny, jeden wstrzymał się od głosu.

Festyn na początek wakacji w mieście
Na 28 czerwca został zaplanowany kolejny festyn przy parafii św. Jadwigi w Gorlicach. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na dalsze prace wokół świątyni.

Kromer ma już nowego dyrektora
Jan Drożdż będzie od 1 września 2015 roku pełnił funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Został wyłoniony w wyniku konkursu przez 9-osobową komisję. Każdy z członków komisji konkursowej dysponował jednym głosem. O fotel dyrektora liceum starało się siedem osób. Wyniki konkursu zatwierdził zarząd powiatu gorlickiego.

Druhowie mają patrona przed remizą
Druhowie w Krygu uczcili swojego patrona - św. Floriana. Pomnik stanął przez tamtejszą remizą. Pomysł budowy pomnika zrodził się z inicjatywy Piotra Miki, prezesa OSP oraz dh Stanisława Brożyny podczas uroczystości związanych z poświęceniem nowego samochodu. Przy wsparciu sponsorów oraz ich ofiarności, mógł on zostać zrealizowany.

Szpitalne remonty na finiszu
Zakończyły się prace remontowe w szatni dla personelu szpitala oraz na oddziale endokrynologicznym.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie