Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój. Efektowna wygrana "Pasów"

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój
Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzebie-Zdrój Joanna Urbaniec
Comarch Cracovia - JKH Jastrzębie-Zdrój 5:1 w kolejnym meczu Tauron Hokej Ligi. Krakowianie wygrali bardzo przekonująco, ani przez moment ta wygrana nie podlegała dyskusji.

To był ostatni mecz Comarch Cracovii przed własną publicznością w tym roku. Choć są jeszcze dwie kolejki, to „Pasy” rozegrają jeszcze jeden mecz – 20 grudnia w Sanoku.

To była też okazja do rozstania się ze starymi bandami. Teraz lodowisko przejdzie remont, zainstalowane zostaną nowe bandy, tak by zdążyć na 3 stycznia na mecz z Zagłębiem Sosnowiec. „Pasy” w tym sezonie już przegrały z JKH (1:2 po dogrywce u siebie) i pokonały ten zespół na wyjeździe 6:4. Teraz dominowały bardzo wyraźnie.

Nie było leczącego uraz Adama Raski, wrócił za to Gustaw Berling. Gospodarze natarli na rywali od pierwszej minuty. Strzelali groźnie Spacek i Latal, ale Lacković w bramce gości był czujny. Se strony gości Kiełbicki sprawdził Krasanovsky’ego i to dwukrotnie. „Pasy” były groźne – w 8 min w słupek trafił Vildumetz. Goście „odgryzali” się kontratakami, jak w 12 min Rajamaki – z jego strzałem poradził sobie golkiper.

Wreszcie gola zdobył Sawicki, zaskakując bramkarza zagraniem „od zakrystii”. Dobrze spisywał się Krasanovsky, broniąc m.in. strzał Górnego. Aktywny był Latal, który siał zamęt w szeregach obronnych rywali. Tuż przed końcem tercji o gola mógł pokusić się Kasperlik, ale jego strzał został zablokowany.

Pierwsza kara w meczu była na początku II tercji. Na ławce kar usiał Żurek. Podczas gry w osłabieniu Krasanovsky obronił strzał Starzyńskiego. Po przetrwaniu tego okresu sam na sam z bramkarzem znalazł się Spacek, ale nawet nie oddał strzału. Zresztą było sporo błędów z obu stron. W 27 nin mogło być 1:1 – strzelał Pelaczyk, ale krążek na słupek odbił Krasanovsky.

Jastrzębianie przycisnęli, ale w 28 min nadziali się na kontrę. Na bramkę popędził Latal – Lacković odbił jego uderzenie, ale z dobitka pospieszył Sawicki i bramkarz był już bezradny. Nie minęły dwie minuty a sytuację sam na sam wykorzystał Bezwiński posyłając krążek do siatki między parkanami bramkarza. Niewiele zabrakło, by po chwili Mocarski podwyższył wynik. „Pasy” notowały świetny moment w meczu. Jastrzębianie rzucili się do ataków, ale świetnie bronił Krasanovsky, a gospodarze nadal byli bardzo groźni. Ofensywa miejscowych przyniosła efekt w 87 min – wtedy to Vildumetz po obstrzale bramki wcisnął krążek do siatki. Potem na bramkę szarżował Lundgren, ale został powstrzymany.

Z końcem tercji „Pasy” grały w przewadze i przeszła ona na ostatnią odsłonę. Tylko 23 sekund w III tercji potrzebowali gospodarze na podwyższenie wyniku, Jezek wepchnął krążek z bliska do siatki. A potem po pięściarskich pojedynkach wykluczeni z meczu zostali Younan i Motloch ze strony gospodarzy oraz Bernhards i Kamieniew. To jedynie podniosło emocje na tafli i na trybunach, bo mecz nie miał już tej temperatury co wcześniej z racji wyniku. Gości było stać tylko na honorowe trafienie.

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie-Zdrój 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Sawicki (Kunst, Latal) 14, 2:0 Sawicki (Latal, Berling) 28, 3:0 Bezwiński (Vildumetz) 30, 4:0 Vildumetz (Bezwiński, Brynkus) 37, 5:0 Jezek (Latal, Krenżelok) 41, 5:1 Rajamaki (Spirko) 58.
Cracovia: Krasanovsky - Jezek, Żurek, Latal, Berling, Sawicki – Younan Motloch, Kasperlik, Lundgren, Spacek – Kunst, Krenżelok, Brynkus, Bezwiński, Vildumetz – Bieniek, Jaracz, Dziurdzia, Wróbel, Mocarski.
JKH: Lacković – Kostek, Viinikainen, Urbanowicz, Paś, Kiełbicki – Górny, Bagin, Izacky, Spirko, Rajamaki – Wajda, Kamieniew, Bernhards, Starzyński, Arrak – Martiska, Nalewajka, Pelaczyk, Jarosz, Zając.
Sędziowali: P. Gabryszak, P. Pyrskała. Kary: Kary: 58 (w tym 27 i kara meczu dla Younana, 25 min i kara meczu dla Motlocha) – 56 min (w tym 27 i kara meczu dla Bernhardsa, 25 i kara meczu dla Kamieniewa). Widzów: 800.