Cracovia - Ciarko Sanok. Wygrali tylko walkę na pięści [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Świetny mecz w Krakowie, choć bez szczęśliwego finału dla Cracovii. Sanok wygrał po dogrywce.

Oba zespoły rozpoczęły mecz w dużym tempie, nikt nie kalkulował. W 5 min błąd popełnił Petr Dvorzak krążek przejął Krystian Dziubiński i pokonał Rafała Radziszewskiego. Gospodarze wyrównali też po błędzie rywali. Z ławki kar wyskoczył Josef Fojtik pognał sam na ramkę Przemysława Odrobnego i nie dał mu szans. Potem przewagę osiągnęli goście, grali szybciej, ale Radziszewski bronił ich strzały. W 14 min był jednak bezradny. Goście grali z przewagą jednego gracza, nikt nie upilnował Tomasza Malasińskiego, który z trzech metrów trafił do siatki. W 19 min krakowianie popełnili kolejny błąd. Mieli na lodzie jednego zawodnika więcej, a mimo to stracili gola. Odrobny wybił krążek po bandzie, przejął go Martin Vozdecky podał do Petera Bartosza, ten strzelił z kąta i krążek wpadł do siatki.

Przed drugą tercją trener Cracovii Rudolf Rohaczek całkowicie pozmieniał ustawienie ataków. I przyniosło to efekt. W ciągu 72 sekund "Pasy" doprowadziły do remisu. Najpierw Leszek Laszkiewicz obsłużył Damiana Słabonia, a ten z bliska trafił do bramki. Potem gospodarze wykorzystali grę w przewadze i z ostrego kąta Dvorzak pokonał źle ustawionego Odrobnego. Ale w 30 min zaspała obrona gospodarzy i gola zdobył Malasiński. W dwie minuty później znowu był remis, piękną akcję Cracovii celnym strzałem wykończył Nicolas Besch. W 36 min doszło do bokserskiego pojedynku Petra Valczaka z Josefem Vitkiem. Gracz "Pasów" otrzymał karę meczu, poturbowany Vitek zjechał do szatni na 4 minuty (w 3. tercji wrócił do gry).

W ostatnich 20 minutach tempo nie osłabło, oba zespoły stawiały wszystko na jedną kartę. W 36 min "Pasy" przez 72 sekundy przeżywały ciężkie chwile, kiedy rywal atakował z przewagą dwóch graczy. Kiedy krakowianie grali już w pełnym zestawieniu, po błyskawicznej akcji Malasiński strzelił swojego trzeciego gola. Za moment Marin Dudasz za niesportowe zachowanie się otrzymał karę 10 minut. Tych kar ze strony Cracovii było w tym meczu za dużo. Ale "Pasy" grały do końca, w 57 min gracze Sanoka zgubili krążek w swojej tercji i Fojtik doprowadził do remisu.

Dogrywka! Niesamowite emocje, dwa razy Radziszewski wychodził zwycięsko pojedynków sam na sam z Malasińskim i z Koluszem, po drugiej stronie Odrobny obronił uderzenie L. Laszkiewicza z 3 m, potem strzał z bliska Fojtika. Kiedy do końca dogrywki brakowało 30 sekund do bezpańskiego krążka dopadł Dziubiński i z bliska nie dał szans Radziszewskiemu.

To był kapitalny, pełen emocji mecz w Krakowie. Ale bez szczęśliwego zakończenia dla "Pasów".

ComArch-Cracovia - Ciarko PBS Sanok 5:6 po dogr. (1:3, 3:1, 1:1, 0:1)

0:1 Dziubiński 5, 1:1 Fojtik (Słaboń) 8, 1:2 Malasiński (Bartosz, Kotaszka) 14, 1:3 Bartosz (Vozdecky, Odrobny) 19, 3:2 Słaboń (L. Laszkiewicz, Dudasz) 26, 3:3 Dvorzak (Valczak, L. Laszkiewicz) 27, 3:4 Malasiński (Bartosz, Vozdecky) 30, 4:4 Besch (Fojtik, L. Laszkiewicz) 32, 4:5 Malasiński (Dziubiński) 49, 5:5 Fojtik (L. Laszkiewicz, Słaboń), 5:6 Dziubiński (Dronia 65).
Sędziował Maciej Pachucki (Gdańsk). Kary: 47 min w tym kara meczu dla Valczika - 12 min. Widzów 1500
Cracovia: Radziszewski - Besch, Sznotala, D. Laszkiewicz, Dvorzak, L. Laszkiewicz - Kłys, Dudasz, S. Kowalówka, Słaboń, M. Piotrowski - P. Noworyta, A. Kowalówka, Kmiecik, Valczak, Fojtik - Witowski, Zieliński, Kostecki, Rutkowski, Chmielewski
Sanok: Odrobny - Dronia, Mojzis, Kolusz, Dziubiński, Vitek - Wajda, Kotaszka, Strzyżowski, Bartosz, Vozdecky - Pociecha, Kubat, Malasiński, Krzak, Gruszka - Bułanowski, Biały, Radwański, Milan, Mermer

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!