Cracovia II - Czarni Połaniec. Rezerwa "Pasów" wymęczyła zwycięstwo

Anna Kaczmarz
Cracovia II - Czarni Połaniec 1:0. Cracovia II długo nie mogła złapać właściwego rytmu gry, ale zdołała wreszcie wygrać po ponad miesięcznej przerwie.

Gospodarze zagrali m.in. bez Budzińskiego. Goście to drużyna środka tabeli, która wiosna poczyna sobie bardzo dobrze. I tak też było w Rącznej. Bliscy byli objęcia prowadzenia w 22 min.

Wtedy to Madejski najpierw obronił strzał Żądły, a następnie dobitkę Kardysia. Cracovia tak dobrych szans nie miała. Przed przerwą próbował Stachera, ale spokojną interwencją popisał się Wieczerzak. W 61 min ładną indywidualną akcję przeprowadził Kapek, ale zatrzymał się na bramkarzu. W zespole seniorów zadebiutował junior Tkaczuk.

W 75 min bliski powodzenia był Kardyś, który przelobował bramkarza, ale piłkę z linii bramkowej głową wybił Stachera. Mecz był brzydki, mnożyły się faule. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, a jednak „Pasy” zakończyły go zwycięsko – Stachera przeprowadził akcję skrzydłem, podał do Strózika, który płaskim strzałem sprzed linii pola karnego zdobył gola. Golkiper gości nawet nie zareagował.

Cracovia II – Czarni Połaniec 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Strózik 90+1
Cracovia II: Madejski – Bociek (89 Ożóg), Bracik, Siplak – Stachera, Mróz (46 Nowicki), Wiśniewski, Zaucha – Gut (63 Tkaczuk), Kapek - Strózik.
Czarni: Wieczerzak – Bakowski, Bawor, Smoleń – Kardyś, Misztal, Śledź (73 Watróbski), Kałaska – Banik, Galara, Żądło (73 Gębalski)
Sędziował: Jakub Pych (Czarna). Żółte kartki: Mróz, Kapek, Bociek - Śledź, Bawor. Widzów: 100.