Ostatnim miejscem pracy Dawida Kroczka była trzecioligowa Unia Skierniewice. Pod jego wodzą zespół rozegrał 34 mecze w grupie I 3. ligi i wywalczył Puchar Polski województwa łódzkiego. W lidze uplasował się na siódmej pozycji, co przyjęto w klubie z dużym niedosytem, bo po rundzie jesiennej, gdy zespół zajmował w tabeli drugie miejsce z zaledwie dwoma punktami straty do prowadzącej Pogoni Grodzisk Mazowiecki, spodziewano się awansu.
- Rozstaliśmy się kulturalnie – mówił wtedy Kroczek, cytowany przez „Dziennik Łódzki”. - Rozglądam się za nowym pracodawcą i powiem szczerze, że chciałbym podjąć pracę najlepiej w drugiej lidze, niekoniecznie jako pierwszy trener, spokojnie mogę być asystentem.
Przez ostatnie pół roku pracy jednak nie znalazł i przyjął ofertę prowadzenia rezerw Cracovii. W klubowej Akademii będzie zarazem szefem metodologii drużyn juniorów U-19 i U-17.
Propozycja jest ciekawa, projekt bardzo ambitny, dlatego zdecydowałem się tego podjąć. Doświadczeń mam sporo, na różnych szczeblach rozgrywkowych, począwszy od drużyn młodzieżowych, a skończywszy na 1. lidze – powiedział w rozmowie z zespołem prasowym klubu.
Wspomniana przygoda w 1. lidze zakończyła się w maju 2022 roku. Kroczek był początkowo asystentem w sztabie Radosława Mroczkowskiego, a gdy Resovia rozstała się z tym trenerem w trakcie sezonu, zajął jego miejsce pod koniec września 2021 roku i prowadził drużynę w 26 spotkaniach.
Ponadto pochodzący z Łodzi szkoleniowiec, który posiada licencję UEFA A, ma w CV pracę w Sokole Aleksandrów Łódzki (36 meczów od lipca 2019 do grudnia 2020 roku), UKS SMS Łódź i reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.
Pytany o cel, jaki przed nim postawiono w Cracovii, Kroczek odparł zdecydowanie: - Zespół rezerw musi uzyskać awans z czwartej do trzeciej ligi, bo to poziom optymalny do rozwijania zawodników. Oczywiście, jeśli okaże się, że można grać o coś więcej, to jak najbardziej trzeba to zrobić. Mamy przykłady drugich zespołów Lecha Poznań, ŁKS-u, czy Zagłębia Lubin, które funkcjonują na poziomie centralnym. Najbliższy czas to jednak stworzenie dobrych fundamentów i skupienie się na tym, by wygrać rozgrywki czwartoligowe. (…) Drużyna rezerw ma być łącznikiem pomiędzy pierwszym zespołem a drużynami Akademii, to bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o strategię klubu, by ogrywać zawodników i wprowadzać ich do piłki seniorskiej.
