https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cracovia ma nowego sponsora. Klub dostanie milion złotych [ZDJĘCIA]

Jacek Żukowski
Poszerza się krąg sponsorów Cracovii. W środę została nim krakowska firma budowlana Łęgprzem. Na mocy dwuletniej umowy przeleje ona na konto Cracovii milion złotych w miesięcznych ratach, a jej logo i nazwa będzie widniała na rękawkach koszulek piłkarskich "Pasów" oraz na plecach bluz hokejowych.

- Mam nadzieję, że firma będzie z nami dłużej niż przez dwa lata - stwierdził wiceprezes MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz. - Łączą nas kontakty biznesowe przez firmę Comarch.

- Oprócz sympatii jest to układ biznesowy - potwierdza prezes Łęgprzemu Kazimierz Zagórski.

Na razie na koszulkach widnieją więc nazwy firmy właściciela Cracovii - Comarchu właśnie - oraz nowo pozyskanego sponsora. - W naszej strategii uwzględniamy rozmowy z wieloma podmiotami - mówi Jakub Tabisz. - Jest miejsce na koszulkach także dla innych firm.
Oprócz wizerunku na strojach piłkarzy i hokeistów firma będzie także obecna na bandach wokół stadionu i lodowiska. Stanie również do przetargu na budowę obiektów w Cichym Kąciku.

Inwestor, którym jest MKS Cracovia SSA, lada dzień ma dostać pozwolenie na budowę. - W pierwszym etapie planowane jest wybudowanie hali tenisowej mieszczącej trzy korty wraz z zapleczem szatniowym oraz pełnowymiarowe sztuczne boisko piłkarskie - mówi Jakub Tabisz. - Orientacyjny koszt tej inwestycji to 8-9 mln zł. Budowa na pewno ruszy w tym roku.

Czy firma Łęgprzem stanie do przetargu na tę inwestycję? - Jeśli dostaniemy zapytanie ofertowe to na pewno na nie odpowiemy - mówi Zagórski.

Cracovia wciąż szuka też sponsora na nazwę stadionu, ale na razie rozmowy nie przyniosły rezultatu. - Kwoty, które oferują potencjalni kontrahenci, nie są dla nas satysfakcjonujące - wyjaśnia prezes Tabisz. - Jeśli będą nam odpowiadać, to wtedy umowa zostanie podpisana.

Tymczasem piłkarze szykują się do niedzielnego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z zespołem nie może trenować jeszcze Krzysztof Danielewicz, któremu odnowiła się kontuzja stawu skokowego i leczy ją od dłuższego czasu. Jego występ w najbliższym spotkaniu stoi pod dużym znakiem zapytania.

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
serdo
grupa 100 = 100 ludzi + 100 walizek + 100 tys w każdej walizce

skutek - śmierdzący awans przez 2 ligi do ekstraklasy
s
sasa
wystarczy poczytać o korupcji i wałach w strukturach policji by całą historię sobie dośpiewać. ciekawe kto w tych strukturach zasiada - nie wasi działacze czasem, albo ich dzieci ?? poczytaj trochę to się dowiesz, no chyba, że do tego czasu rozwalisz czaszkę o futrynę...
G
Gość
Natomiast w Krakowie w pierwszych dniach września 1918 roku Jerzy Grodyński przystąpił do tworzenia organizacji o nazwie Milicja Obywatelska. Przekształcono ją wkrótce w Małopolską Straż Obywatelską, kierowaną przez inż. Hausnera. Także Państwowa Komisja Likwidacyjna przystąpiła do tworzenia organów policyjnych.

Z kolei w zaborze pruskim oprócz istniejących dotychczas instytucji policyjnych, w dniu 13 listopada 1918 roku powołano Straż Obywatelską. Jej celem była obrona interesów ludności polskiej oraz ochrona porządku. Na czele Straży w Poznaniu stali: Julian Lange oraz Karol Rzepecki. Po wybuchu powstania wielkopolskiego funkcjonariusze Straży włączyli się do walki i weszli w skład Straży Ludowej, podległej Naczelnej Radzie Ludowej.

Nad bezpieczeństwem publicznym czuwały też jednostki żandarmerii (tzw. Polnische Wehrmacht). W Małopolsce Zachodniej działała polska Żandarmeria Krajowa, a na ziemiach wschodnich - Wojskowa Żandarmeria Polowa oraz w byłej Kongresówce - Lubelska Żandarmeria Krajowa. W zaborze pruskim, w środowiskach pozamiejskich zorganizowano Polską Żandarmerię Krajową.

Image

Policja rzeczna na Wiśle

Drugi rodzaj organizacji chroniących porządek i bezpieczeństwo tworzyły ugrupowania polityczne. Najważniejsze z nich to: Straż Bezpieczeństwa Publicznego w dyspozycji Narodowej Demokracji oraz Milicja Ludowa Polskiej Partii Socjalistycznej. Lubelska Rada Delegatów Robotniczych tworzyła Milicję Ludową. Ponadto powstały: Straż Ludowa, Straż Narodowa, Straż Obywatelska, Straż Policyjna Państwowa. Formacje te często występowały (nawet zbrojnie) w obronie interesów swoich partii i ugrupowań politycznych. Instytucje policyjne tworzyła też Tymczasowa Rada Stanu oraz Rada Regencyjna.
P
Pan
Czy w Polsce międzywojennej była Milicja Obywatelska? Czy ty do szkoły nie chodziłeś? Naprawdę tak bezkrytycznie słuchasz głupoli pokroju mazana? Ten ogarnięty demencją starzec opowiada bujdy w tacy jak ty - kibice cracovii wszystko łykacie.
P
Pan
To wstyd dla Polski, że ta banda oszustów i przekręciarzy - cracovia - nie została ukarana. Przykładnie ukarana! Korupcja na gigantyczną skalę a kar brak. Wreszcie zabiorą się za szmaciarzy i wreszcie sprawiedliwość dopadnie parchów.
t
troche pokory
tak,w wy wstapiliscie w ten Polski ZPN bo dobrze wiedzieliscie ze to jest czas komunistow i to jest was czas i byl bo milicja byla wtedy na topie hmm ale tego juz nie napiszesz,co? pozdrwiam cie jak ... ... jescze nie postawili ale z czasem i wam postawia i ciekawy jestem co wtedy napiszecie!!!
j
julek
Najśmieszniejsze jest to że wspominają to kibice zza miedzy a nikt nigdy nie postawił Wiśle żadnego oskarżenia nie licząc "n" oskarżeń po drugiej stronie Błoń

Podobnie jak młodsze pokolenia nie wiedzą że Cracovia zbojkotowała powstanie POLSKIEGO Związku Piłki Nożnej argumentując że w zaborczej Austrii będzie lepiej, pamiętając o działaczach pochodzenia wiedeńskiego
Nie ma to jak być Polakiem - co ?:)

I jeszcze 100 innych przykład na to że polskość i niepodległość nie szły nigdy w parze z wami
j
jerry
Najśmieszniejsze jest to, że kiedy wspomina się o tym jak wisła sprzedawała czy kupowała spotkania, to jej kibice nie przyjmują tego do świadomości podobnie jak coraz młodsze pokolenia , które twierdzą, że ich klub nazywany jest milicyjnym złośliwie, a nie przez to , że ma to za sobą fakty historyczne...
............
rozbiegnij sie i pierdolni łbem w sciane kompleksiarzu jebany
k
kuli
że też ktoś chce wiązać swoją markę z klubikiem oskarżonym o korupcję
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska