Czterech żużlowców z Unii Tarnów i Speedway Wandy Instal Kraków w półfinale IMP

Janusz Kołodziej wygrał ćwierćfinał w Rzeszowie z kompletem punktów
Janusz Kołodziej wygrał ćwierćfinał w Rzeszowie z kompletem punktów Michał Gaciarz
Zawodnicy Unii Tarnów: Janusz Kołodziej i Piotr Świderski oraz Speedway Wandy Instal Kraków: Mateusz Szczepaniak i Zbigniew Suchecki awansowali do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Najlepiej z tego grona spisał się Janusz Kołodziej. Kapitan „Jaskółek” w ćwierćfinale na torze w Rzeszowie był w czwartek bezkonkurencyjny, wygrał wszystkie biegi i z kompletem 15 punktów awansował do półfinału. Wyprzedził Artura Mroczkę (Get Well Toruń, 13) i Przemysława Pawlickiego (Stal Gorzów Wlkp., 12). Z zawodników tarnowskiego klubu, poza czołową ósemką, która uzyskała promocję, znaleźli się: Arkadiusz Madej (10. miejsce, 5 pkt) i Krystian Rempała (11., 5).

W ćwierćfinale w Opolu awans uzyskali: Mateusz Szczepaniak (Speedway Wanda Instal) – 5. pozycja (10 pkt) oraz Piotr Świderski (Unia) – 7. (9 pkt) . Odpadli: Patryk Rolnicki z Unii (12. miejsce, 5 pkt) oraz Daniel Pytel ze Speedway Wandy Instal (ostatnia, 16. lokata (1 pkt). Zawody wygrał Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra, 14pkt) przed Tomaszem Jędrzejakiem (Betard Sparta Wrocław, 14 ) i Damianem Balińskim (ŻKS ROW Rybnik, 13).

Nietypowa sytuacja była w turnieju w Łodzi. Po wszystkich 20 biegach aż 6 zawodników miało po 7 punktów i aby wyłonić dwóch ostatnich, którzy awansują, potrzebne były biegi barażowe. Zbigniew Suchecki (Speedway Wanda Instal) przebrnął pierwszą ich rundę, a w decydującym wyścigu poszło mu dobrze, zajął 2. lokatę (łącznie to 8. pozycja), za Damianem Adamczakiem (Orzeł). Obaj awansowali do półfinału (odpadli Sławomir Ułamek i Patryk Malitowski, który miał defekt). Całe zawody wygrał Krystian Pieszczek (Falubaz, 14 pkt) przed Maksymem Drabikiem (13, Betard Sparta Wrocław) i Robertem Miśkowiakiem (Orzeł Łódź, 10).

W Pile nie powiodło się Edwardowi Mazurowi (Speedway Wanda Instal). Po dwóch zerowych przejazdach zrezygnował z dalszych startów i zajął ostatnie miejsce. Najlepszy okazał się Piotr Protasiewicz (Falubaz), który wyprzedził Mirosława Jabłońskiego (KSM Krosno) – obaj zdobyli po 13 pkt, oraz Norberta Kościucha (Polonia Piła, 12).