To już kolejna taka akcja prowadzona przez miasto. - To ważne zadanie, ponieważ ogranicza zjawisko bezdomności wśród zwierząt. W przypadku zaginięcia zwierzęcia chip umożliwia szybsze znalezienie właściciela. Natomiast kastracja i sterylizacja zapobiegają niekontrolowanemu rozmnażaniu się czworonogów - zaznaczają organizatorzy.
Tegoroczna akcja potrwa do wyczerpania przeznaczonych na nią funduszy. Od początku jej trwania, w gabinetach weterynaryjnych z którymi miasto podpisało umowy, zabiegom sterylizacji i kastracji poddano już 145 kotów. Właściciele czworonogów chętnie korzystają także z możliwości znakowania zwierząt. Do tej pory z tej opcji skorzystali opiekunowie 123 kotów i 10 psów
Zabiegi są wykonywane w trzech gabinetach weterynaryjnych, które mają podpisane umowy z miastem:
- Gabinet weterynaryjny AMBUVET, ul. Wybickiego 3A, tel. 507 155 142
- Przychodnia weterynaryjna MELWET, ul. Zakręt 3, tel. 884 865 978
- Przychodnia weterynaryjna IRIS, ul. Senatorska 25, tel. 12 427 2018
Warunkiem skorzystania z tych zabiegów jest okazanie dokumentu potwierdzającego zamieszkanie właściciela zwierzęcia na terenie Krakowa oraz posiadanie książeczki zdrowia/szczepień kota lub psa. Dokumenty te należy przedstawić w Wydziale Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa na os. Zgody 2 (tel. 12 616 88 93).
Tak jak w ubiegłym roku, Kraków sfinansuje także usługi w zakresie odrobaczania, zwalczania pasożytów zewnętrznych, kastracji, sterylizacji, znakowania, wybranych szczepień oraz leczenia wolno żyjących kotów z terenu gminy miejskiej Kraków.
Jak Polacy zareagowali na atak Rosji na Ukrainę? SONDA

- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II