Dwa gole i dwie asysty Milika

Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Szymon Starnawski
Dwa gole i dwie asysty zanotował Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) w meczu 11. kolejki ligi holenderskiej z Rodą Kerkade, wygranym przez jego zespół 6:0.

Polak w 6 minucie, przy stanie 1:0, zakończył kontrę, która wyprowadził Viktor Fischer. Z kolei w 73 minucie podwyższył wynik na 5:0 celnie egzekwując rzut wolny. Ponadto w obu częściach gry miał po jednej asyście.

Pozostałe gole dla lidera tabeli w spotkaniu z beniaminkiem zdobyli Fischer w 4 i 59 minucie oraz Davy Klaassen w 26 i 87 minucie. Nasz rodak asystował przy bramkach w 26 i 59 minucie.

Milik wrócił na boisku po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej kontuzją, jakiej nabawił się w eliminacyjnym meczu ME ze Szkocją w Glasgow. Nie zagrał z Irlandią oraz w trzech ligowych meczach Ajaxu. W środę w meczu III rundy Pucharu Holandii z Feyenoordem (0:1 w Rotterdamie) przebywał na boisku przez kilkadziesiąt... sekund.

Materiał oryginalny: Dwa gole i dwie asysty Milika - Dziennik Polski