Jak informuje ministerstwo, wiążące oferty na zakup "Polskich Tatr" (posiadają w swoim portfelu m.in. zakopiański aquapark, trzy pensjonaty w Zakopanem, hotel w Tatrach oraz zajazd w Kuźnicach) wpłynęły do siedziby resortu 24 września. Teraz urzędnicy przyglądają się kwotom, jakie za przedsiębiorstwo zaoferowali kupcy.
- Nasza firma jest bardzo zainteresowana tym, by stać się właścicielem większościowego udziału w "Polskich Tatrach" - mówi Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji w "Zdrojowa Invest". - Nie chcę jeszcze zdradzać, jak zamierzamy zmienić tę firmę po przejęciu. Ale myślę, że zainwestujemy w Zakopanem nie mniej pieniędzy niż w pozostałych miastach, gdzie mamy ośrodki - dodaje dyrektor, która wylicza, że "Zdrojowa" ma już 5-gwiazdkowe apart-hotele w Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie.
Z kolei Polskie Koleje Górskie (za plecami których stoi Fundusz MID Europa Partners) nie muszą udowadniać nikomu, że stać je na zakup zakopiańskich hoteli. Spółka niedawno kupiła Polskie Koleje Linowe oraz kolej gondolową na Jaworzynie Krynickiej. Teraz, jak zapowiada Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKG, chce kupić "Polskie Tatry", by stworzyć pełnowartościowy koncern turystyczny.
Decyzja o tym, kto kupi "Polskie Tatry", ma zapaść do końca roku.
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
