https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie nowe atrakcje na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Będą gotowe tego lata

Klaudia Kulak
Budowa wieży widokowej na Górze Parkowej
Budowa wieży widokowej na Górze Parkowej Facebook Piotr Ryba
Zakończyły się prace związane z palowaniem wieży widokowej na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. Zakończenie prac związanych budową wieży przewidywane jest pod koniec 2025 roku, natomiast udostępnienie atrakcji dla turystów planowane jest na początek 2026 roku. - Polskie Koleje Linowe S.A. to sprawdzony i wiarygodny inwestor, który konsekwentnie rozwija Krynicę, wzbogacając naszą miejscowość o nowe, unikalne miejsca i atrakcje. Czekamy z niecierpliwością na dalszy rozwój tej niesamowitej inwestycji - przyznaje Piotr Ryba, burmistrz Krynicy. Powstanie też Polana Muzyki i Światła.

Wieża widokowa na Górze Parkowej

To będzie kolejne wyjątkowe miejsce na mapie Krynicy-Zdroju. Wieża widokowa, której budowa już się rozpoczęła, będzie miała wysokość 36 m.

Zgodnie z założeniem będzie składać się z zewnętrznego tarasu 360 stopni oraz przeszklonej wewnętrznej przestrzeni, umożliwiającej podziwianie widoków przez cały rok i przy każdej pogodzie.

- Na szczycie wieży będzie wykusz ze szklaną podłogą dla osób szukających nieco mocniejszych wrażeń, winda umożliwiająca komfortowy dostęp dla każdej osoby bez wyjątków oraz otwarta zewnętrzna klatka schodowa, by dłużej cieszyć się przestrzenią i wyłaniającymi się krajobrazami - informuje inwestor.

Wieża będzie miała też unikatowy charakter – "to nie tylko punkt widokowy, ale kontynuacja Podróży w czasie, połączenie modernizmu konstrukcji z retro wystrojem oraz unikalny design inspirowany stylem art deco".

Polana Muzyki i Światła

Ale to nie wszystko. Równocześnie na Górze Parkowej realizowana jest kolejna duża inwestycja - Polana Muzyki i Światła.

Tematyka polany będzie nawiązywać do symboliki Krynicy-Zdroju i według zamysłu, też ma być kontynuacją zapoczątkowanej w ośrodku podroży w czasie.

Będzie można tam podziwiać rzeźby z roślin, symbolizujące znane postacie uzdrowiska i Krynicy-Zdroju.

W ogrodzie znajdą się kwiatowe rzeźby w kształcie instrumentów, z których popłynie muzyka z minionej epoki retro.

To między innymi arie Jana Kiepury czy Marty Eggerth, którzy swoją pasją rozsławiali Krynicę-Zdrój. Polana stanie się również miejscem wystaw tymczasowych, podczas których prezentowane będą ażurowe rzeźby postaci z lat 30 oraz witrażowe motyle.

Zadowolenia z postępu prac przy realizacji obu inwestycji nie kryje Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.

- Prace przy palowaniu wieży widokowej na PKL Góra Parkowa zakończone. Wykonawca jest gotowy do rozpoczęcia kolejnego etapu tej wyjątkowej inwestycji. Równocześnie, prace na Polanie Muzyki i Światła idą pełną parą – postęp jest imponujący! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na wakacje 2025 roku ta atrakcja będzie gotowa do użytku - przyznaje.

od 12 lat

Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska